آیا بازی Suicide Squad: Kill the Justice League با تاخیر نجات پیدا می‌کند؟

رستگاری در کار است؟

آیا بازی Suicide Squad: Kill the Justice League با تاخیر نجات پیدا می‌کند؟ نریمان هروی ۰ ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ اخبار بازی

بازی Suicide Squad: Kill the Justice League رسما تا ماه فوریه سال ۲۰۲۴ میلادی شامل تاخیر شده است، اما آیا این تاخیر می‌تواند بازی را نجات دهد؟

ماه می میلادی، ماهی فوق‌العاده‌ برای صنعت بازی‌های ویدئویی بود. بازی‌های بزرگ و شاخصی مثل Star Wars Jedi: Survivor و The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom در این ماه منتشر شدند و حسابی هم سر و صدا کردند و طرفداران هم شیفته آنان شدند. البته که در کنار این‌ها یک بازی دیگر نیز قرار بود در اواخر این ماه میلادی منتشر شود و آن بازی هم Suicide Squad: Kill the Justice League بود.

البته که بازی Suicide Squad: Kill the Justice League نتوانست به انتشار در این ماه برسد. مدتی پیش گیم‌پلی این بازی رسما منتشر شد و واکنش‌های منفی بسیار زیادی را به همراه خود داشت. به همین دلیل راکستدی و وارنر تصمیم گرفتند که انتشار این بازی را تا سال آینده و تاریخ ۲ فوریه ۲۰۲۴ به تاخیر بیندازند و بیشتر روی آن کار کنند. آیا این تاخیر ۱ ساله و نسبتا طولانی می‌تواند بازی را نجات دهد و آن را تبدیل به یک محصول دوست‌داشتنی و جذاب برای طرفداران تبدیل کند؟

سال‌هاست که چنین بازی‌های سوپرهیرویی ساخته و منتشر می‌شوند و ما بارها شامل شکست‌های سنگین آنان بودیم. در چنین بازی‌هایی پس از پایان داستان بازی، عملا چیز خاصی برای تجربه نمی‌ماند و باید تا زمان عرضه آپدیت بزرگ بعدی فقط به گرایند کردن کسالت‌بار در بازی و گرفتن سلاح‌ها و موارد تزئیتی جدید می‌پرداختیم. همچنین مسئله‌ای در بازی‌های گاتام نایتز و مارول اونجرز وجود داشت و پس از مدتی تمام بازیکن‌ها از چنین روندی خسته می‌شدند. راکستدی با تاخیر ۱ ساله بازی نشان داد که به شکل عجیبی از همین امر واهمه دارد.

بازی Suicide Squad: Kill the Justice League که در ماه آگوست سال ۲۰۲۰ معرفی شد، تا حالا با مشکلات مختلفی در زمینه ساخت مواجه شده است. در حالی که برخی از طرفداران با آخرین بازی راکستدی مشکلاتی داشتند، ولی سه‌گانه بتمن آرکام راکستدی هنوز هم جز بهترین و پرطرفدارترین بازی‌های سوپرهیرویی تاریخ محسوب می‌شود و به همین دلیل نیز بسیاری از طرفداران هم انتظار نسبتا بالایی از بازی Suicide Squad: Kill the Justice League داشتند. همان‌گونه که می‌دانید، این انتظار اصلا طی گیم‌پلی نمایش داده شده برآورده نشد!

اولین نمایش گیم‌پلی Suicide Squad: Kill the Justice League در ماه فوریه سال جاری میلادی منتشر شد. این نمایش بیشتر شامل ویدیوهایی از گیم‌پلی بازی و مصاحبه با سازندگان بازی بود و بلافاصله هم با واکنش‌های بسیار منفی طرفداران رو به رو شد. این بازی گیم‌پلی لوتر-شوتر داشت و در کنار آن نیز از مدل لایو سرویس استفاده می‌کرد. موارد دیگری نیز مثل عدم تنوع دشمنان و شباهت‌ حرکات و توانایی‌های کارکترها حسابی باعث ناراحتی طرفداران شدند. این موارد نکات منفی اصلی گیم‌پلی بازی بودند و قاعدتا هم به راحتی درست نمی‌شوند.

تاخیر در انتشار یک بازی AAA و پرخرج مثل بازی Suicide Squad درست چند ماه قبل از انتشار، موضوع کوچکی نیست و در مواردی مشابه چنین بازی‌هایی حدود ۲ یا ۳ ماه با تاخیر مواجه می‌شوند تا بازی با حداقل مشکلات فنی منتشر شود، ولی تاخیر ۱ ساله به این معناست که مشکل خیلی بزرگ‌تر از این حرف‌ها است. این تاخیر می‌تواند نویسندگی کارکتر‌ها را بهبود دهد، مکانیک‌های بیشتری را وارد بازی کند و تغییراتی در ابیلیتی‌ها و طراحی مراحل ایجاد شود، ولی بزرگترین مشکل این بازی جزو موارد گفته‌شده نیست و به احتمال خیلی زیاد هم حل نمی‌شود!

بزرگترین و اساسی‌ترین مشکل بازی Suicide Squad: Kill the Justice League در واقع هسته اصلی گیم‌پلی آن به شمار می‌رود. بسیری از طرفداران اصلا دوست نداشتند که این بازی فاصله خیلی زیادی با سری بتمن آرکام بگیرد و مثل بازی‌هایی همچون سری بردرلندز و دستینی، لوتر-شوتر باشد. اگر واقع‌بینانه به مسئله و مشکلات پیش رو نگاه کنیم، راکستدی می‌تواند چندین المان منفی مثل لایو سرویس بازی که چندان هم بنیادی به حساب نمی‌آید را حذف کند ولی قاعدتا آنان قادر به حذف هسته اصلی گیم‌پلی بازی که در تمامی بازی جریان دارد، نیستند و حتی به فرض محال اگر می‌خواستند این کار را انجان دهند، بازه زمانی ۱ ساله اصلا به هیچ وجه جواب‌گوی چنین تغییر مهم و بنیادی نیست.

حالا و در نهایت به سوال اصلی که در ابتدای این مقاله مطرح شد می‌رسیم. آیا تاخیر طولانی می‌تواند در نهایت بازی Suicide Squad را نجات دهد؟ اگر منطقی به موضوع نگاه کنیم، در حال حاضر اصلا امکان ندارد که بازی Suicide Squad بتواند بدون مشکل و انتقادات سنگین منتشر شود! این تاخیر قاعدتا انتظارها را بالا برد و این بازی اگر به هر دلیلی مثلا وجود المان‌های لایو سرویس و یا بهبود نه چندان کافی گیم‌پلی منتشر شود، باز هم زیر تیغ سخت‌گیرانه منتقدین و طرفداران بازی می‌رود. اصلا به نظر نمی‌رسد که یک Redemption Arc و یا همان رستگاری برای بازی Suicide Squad: Kill the Justice League در کار باشد و شاید راکستدی از این شکست عبرت گیرد و در آینده بازی‌های خیلی بهتری را منتشر کند.

بازی Suicide Squad: Kill the Justice League در تاریخ ۲ فوریه ۲۰۲۴ (مصادف با ۱۳ بهمن ۱۴۰۲) برای پلتفرم‌های پی‌سی، ایکس باکس سری اکس/اس و پلی استیشن ۵ منتشر خواهد شد.

5 1 رأی
امتیاز مطلب


نظرات

اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا