همه چیز درباره‌ی SteamGifts

همه چیز درباره‌ی SteamGifts

مشهورترین سایت بازی شانسی استیم

فرهنگ قرعه‌کشی یا Giveaway یک بازی به‌صورت رایگان چیزی است که زیاد برای بازی‌های ویدیویی می‌بینیم. مثلا سازنده‌های یک بازی به مناسبتی خاص آن را رایگان می‌کنند یا تعدادی محدود را به قرعه اهدا می‌کنند. در این بین یک سایت با نام SteamGifts وجود دارد که به‌صورت عمومی، این امکان را فراهم می‌کند تا شانس خود را به‌دفعات برای دریافت یک بازی رایگان در پلتفرم استیم امتحان کنید. در ادامه توضیحی جامع درباره‌ی این پلتفرم خواهیم داد.

معرفی اولیه‌ی سایت SteamGifts

این سایت با آدرس steamgifts.com یک شاخه‌ی رسمی از استیم محسوب نمی‌شود، اما در عین حال توسط آن تایید شده و امن است، پس خیال‌تان از این بابت راحت باشد. این سایت یک پلتفرم عمومی برای کاربران استیم است که می‌خواهند یک بازی را به‌طور رایگان قرعه‌کشی کنند. امکان دارد شخصی یک کد اضافه از یک بازی داشته باشد یا کلا نیت خیر دارد! به هر حال این پلتفرم بهترین گزینه برای انجام این کار است.

مهم‌ترین مزیت سایت SteamGifts این است که ورود به قرعه‌کشی‌ها کاملا رایگان است و تنها از امتیازی که درون سایت وجود دارد استفاده می‌کند. معمولا برای ورود به هر قرعه‌کشی، معادل قیمت دلاری آن بازی از امتیازتان کم می‌شود. حداکثر ظرفیت امتیاز شما طی هر روز ۴۰۰ واحد است که خودبه‌خود هم پر می‌شود و خوشبختانه برای این کار هم تنها چیزی که باید صرف کنید زمان است.

چگونه از امکانات سایت SteamGifts استفاده کنیم؟

اولین کاری که باید برای استفاده از SteamGifts انجام دهید، لینک کردن اکانت استیم‌تان به آن است. البته یک شرط دیگر هم برای استفاده از این سایت وجود دارد؛ شما باید حداقل ۱۰۰ دلار برای اکانت استیم خود هزینه کرده باشید تا این سایت به شما اجازه دهد تا از آن بهره ببرید.

در صورت داشتن این شرط می‌توانید اکانت خود را با خیال راحت لینک کنید. برای این کار در صفحه‌ی اصلی سایت، گزینه‌ی Sign in through STEAM را انتخاب کنید. در صفحه‌ی بعدی استیم از شما می‌خواهد تا این لینک کردن اکانت را تایید کنید که با انتخاب دکمه‌ی سبز رنگ Sign In انجام می‌شود. سپس باید در یک صفحه، نام کاربری، ایمیل و منطقه‌ی خود (آمریکا پیشنهاد می‌شود) را وارد کنید تا یک اکانت ثبت شود. حالا می‌توانید از این سایت به‌طور کامل استفاده کنید.

چگونه وارد یک قرعه‌کشی شویم؟

در همان صفحه‌ی اصلی سایت شما می‌توانید فهرستی را ببینید که شامل تمام قرعه‌کشی‌های فعال است. هر قرعه‌کشی زمان محدودی دارد که توسط سازنده‌ی آن معین می‌شود و در صفحه‌ی اصلی به‌ترتیب زمان پایان قرعه‌کشی مرتب شده‌اند. تنها کافی است که روی عنوان مورد نظر کلیک کنید و در صفحه‌ی بعدی، گزینه‌ی سبز رنگ Enter Giveaway را بزنید تا وارد آن شوید. اگر به هر دلیلی منصرف شدید، دوباره روی همان دکمه کلیک کنید.

اگر به دنبال قرعه‌کشی‌های مخصوص یک بازی مشخص هستید هم باز راحت می‌توانید آن را پیدا کنید. تنها کافی‌ست اسم بازی مورد نظر را در بخش معین شده در ستون سمت چپ سایت جستجو کنید تا قرعه‌کشی‌های آن برای‌تان نمایش داده شود. حواس‌تان باشد که میزان امتیاز مورد نظر برای هر قرعه‌کشی کنار اسمش مشخص شده است.

راه‌های دیگری برای ورود به قرعه‌کشی‌های مورد پسند شما وجود دارد. مثلا از طریق صفحه‌ی Wishlist در ستون سمت چپ صفحه‌ی اصلی که قرعه‌کشی بازی هایی را می‌آورد که شما در استیم ویش‌لیست کرده‌اید. در بخش Recommended هم عناوین مشهورتر و پرمخاطب قرار می‌گیرند و حتی برای DLC بازی‌هایی که دارید هم یک صفحه‌ی مجزا تعیین شده است.

اگر احیانا از حضور در یک قرعه‌کشی منصرف شدید، از طریق ستون سمت چپ در صفحه‌ی اصلی گزینه‌ی Entered را بزنید که فهرست قرعه‌کشی‌هایی که واردشان شدید را نشان می‌دهد. پس از یافتن قرعه‌کشی مورد نظر و ورود به آن، گزینه‌ی Remove Entry را انتخاب کنید.

سایت SteamGifts
هر قرعه‌کشی که وارد آن شوید، برای راحتی بیشتر در فهرست اصلی محو می‌شود

چگونه برنده‌ی یک بازی شویم؟

این دیگر کاملا به شانس وابسته است، چرا که برنده‌ی هر قرعه‌کشی به‌صورت کاملا تصادفی توسط خود سایت انتخاب می‌شود و کنترلی روی آن وجود ندارد. البته سازنده‌ی قرعه‌کشی می‌تواند با تغییر حالت آن از «عمومی» به «شخصی» لینک صفحه را تنها به افراد مورد نظر خودش بدهد. در صورتی برنده‌ی یک بازی شوید، پیغام آن هم در قالب ایمیل برای شما فرستاده می‌شود و به‌محض ورود به سایت، با نمایش پیام در وسط صفحه شما را آگاه می‌کند.

چگونه یک قرعه‌کشی بسازیم؟

اگر یک گیفت یا کد اضافه از یک بازی دارید و می‌خواهید آن را به قرعه بگذارید، ابتدا در صفحه‌ی اصلی روی دکمه‌ی Giveaways در گوشه‌ی سمت چپ بالا کلیک و سپس گزینه‌ی Create A New Giveaway را انتخاب کنید. در صفحه‌ی جدید به ترتیب بخش‌های زیر وجود دارد:

  1. بازی مورد نظر که باید اسمش را به طور کامل یا بخشی از آن را جستجو و سپس نتیجه‌ی مورد نظر را انتخاب کنید
  2. نوع بازی که گیفت یا کد است را باید این‌جا مشخص کنید
  3. در صورت گیفت بودن، باید تعداد آن را وارد کنید و در صورت کد بودن، باید کد (یا کدها) را این‌جا بنویسید
  4. در بخش Time Range باید زمان شروع و پایان قرعه‌کشی را تعیین کنید
  5. در این بخش باید مشخص کنید که آیا این هدیه، محدود به منطقه‌ی خاصی است یا خیر (برخی گیفت‌ها تنها در مناطق مشخص مثل روسیه یا آمریکای جنوبی قابل فعال‌سازی هستند)
  6. در این بخش می‌توانید مشخص کنید چه کسانی به این قرعه‌کشی دسترسی داشته باشند. گزینه‌ی Everyone یا همان دسترسی عمومی، گزینه‌ی Invite Only که تنها افراد دارای لینک صفحه‌ی قرعه‌کشی به آن دسترسی دارند و Whitelist / Steam Groups که خودتان مشخص می‌کنید چه افراد مشخصی می‌توانند در آن شرکت کنند
  7. در این بخش شما مشخص می‌کنید که افراد با چه حداقل سطحی قادر به شرکت در قرعه‌کشی هستند. مورد Contributor Level در واقع سطح هر اکانت است که با ساخت قرعه‌کشی‌های بیشتر بالا می‌رود
  8. در این بخش هم می‌توانید توضیحاتی به اختیار خود بنویسید

پس از تکمیل این موارد، دکمه‌ی Review Giveaway را در انتهای صفحه انتخاب کنید. پس از آن تمام مواردی که وارد کردید یک بار دیگر نشان داده می‌شود. با انتخاب Confirm Giveaway این اطلاعات را تایید می‌کنید و قرعه‌کشی ساخته می‌شود. پس از اتمام قرعه‌کشی، سایت برنده‌ی آن را به شما نشان می‌دهد تا در صورت گیفت بودن بازی، آن را برایش ارسال کنید. از طریق گزینه‌ی Created در ستون سمت چپ صفحه‌ی اصلی سایت، می‌توانید قرعه‌کشی‌هایی که ساختید را ببینید.

این‌ها اطلاعاتی است که هنگام استفاده از سایت SteamGifts حتما به کارتان خواهد آمد. حتما پیشنهاد، انتقاد و سوال‌های خود را در قسمت کامنت‌ها با ما در میان بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

نظرات

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا