راهنمای بازی پابجی

راهنمای بازی پابجی | چطور در PUBG حرفه‌ای شویم؟

یک چیکن دینر آسان!

در راهنمای بازی پابجی قرار است تا ۹ نکته مهم درباره حرفه‌ای شدن در این عنوان محبوب را مرور کنیم که با رعایت آن‌ها می‌توانید شانس بیشتری برای پیروزی در مقابل دیگر بازیکنان داشته باشید.

بازی PUBG یکی از اولین عناوینی بود که سبک بتل رویال را به دنیای ویدیوگیم آورد. با این حال، وقتی که به سبک بتل رویال به عنوان یک حالت کلی نگاه می‌کنیم، ظاهرا قوانین آن بسیار ساده هستند؛ بپرید، لوت کنید و زنده بمانید! اما مشکل اینجاست که اجرایی کردن این موارد، هرگز قرار نیست تا به همان راحتی باشد که درباره آن حرف می‌زنیم. به هر حال افرادی که همراه شما وارد نقشه بازی شده‌اند، دقیقا به همان اندازه دوست دارند که برنده باشند و زنده بمانند، در نتیجه تنها بهترین بازیکن می‌تواند در آخر پیروز باشد. اما آیا شما هم واقعا چنین طرز فکری دارید؟

بیینید اینجا مفهوم بهترین بودن با آنچه که فکرش را می‌کنید بسیار متفاوت خواهد بود؛ به نحوی که ممکن است شما در تیراندازی با سلاح رگباری و راش دادن بسیار حرفه‌ای باشید و شکست بخورید، یا اینکه توانایی این را داشته باشید که به صورت ۳۶۰ درجه بچرخید و دیگران را با سلاح تک تیرانداز بزنید اما در نهایت شکست بخورید! شاید کار و حرکت شما خیلی جالب باشد، اما در آخر اگر اول نشوید، در بتل رویال حرفه‌ای نیستید! در نتیجه برخی نکات واضح و مشخصی در ادامه این راهنمای بازی پابجی وجود دارند که اگر به درستی آن‌ها را رعایت کنید، می‌توانید حتی با نداشتن قابلیت‌هایی مثل دقت تیر بالا، باز هم در دسته ۵ بازیکن برتر قرار گرفته یا حتی اول شوید!

۹. قایم شدن پشت دایره آبی

دایره آبی همان دیوار مجازی است که رفته رفته بسته می‌شود تا بازیکنان زنده مانده، هر چه زودتر به مکانی خاص برسند و درگیری برای اول شدن شدیدتر شود‌. با این حال، اگر این دیوار شما را رد کند، قاعدتا درجا کشته نخواهید شد، بلکه کم کم از میزان سلامتی که دارید کم می‌شود. حال باید در نظر داشته باشید که مقدار اصلی این کم شدن سلامتی، بستگی به راند دایره آبی دارد. به نحوی که این دایره در چند راند کوچک‌تر می‌شود و هربار آسیب بیشتری می‌رساند.

با این حساب، در راند اول و دوم، اگر پشت دیوار آبی بمانید، چندان هم آسیب نمی‌بینید و می‌توان با جعبه کمک‌های اولیه همه چیز را درست کرد. در نتیجه، اگر می‌بینید که درگیری شدیدی وجود دارد و نمی‌خواهید در میان چند بازیکن دیگر کشته شوید، برای دویدن جلوی آن‌ها ریسک‌پذیری نکنید و به موقع پشت دایره آبی قایم شوید. با این کار عملا خود را از درگیری‌ها حذف می‌کنید و کمتر کسی هم فکرش را می‌کند که شما خارج از منطقه امن مانده باشید. با این وجود، هنگام انجام این کار، مدام نوار سلامتی خود را چک کنید و در صورت کم شدن پشت سر هم از جعبه‌های کمک‌های اولیه استفاده کنید.

۸. تپه‌ها و دره‌ها بهترین پناه هستند

شاید ساختمان‌ها بهترین مکان برای پناه گرفتن باشند. بخصوص اگر پشت در کمپ کنید و خط آن را داشته باشید تا در صورت حضور دشمن او را بزنید. با این وجود باید بدانید که اگر کسی بفهمد شما داخل ساختمان هستید، می‌تواند با یک نارنجک درست حسابی منفجرتان کند! همچنین اگر مدت طولانی داخل ساختمان بمانید و کسی هم متوجه حضور شما شده باشد، دیگر راه فرار مناسبی نخواهید داشت. با این حال، در راهنمای بازی پابجی به شما توصیه می‌کنیم تا برخلاف باور اکثر بازیکنان، رفتن به داخل ساختمان را آخرین مورد برای پناه گرفتن در نظر بگیرید!

به جای این کار، در راهنمای بازی پابجی به شما پیشنهاد می‌کنیم تا سراغ قایم شدن در دره‌ها و همچنین بالا رفتن از تپه‌ها بروید. ناهمواری‌های زمین هم در همین دسته قرار می‌گیرند، چراکه نه ‌تنها شما را از دید به یک سمت کاملا پوشش می‌دهند، بلکه راه فرار بهتری را هم در اختیار شما می‌گذارند. با این حال، همیشه در نظر داشته باشید که ماندن در یک منطقه، به معنی مرگ خواهد بود! در نتیجه سعی کنید تا موقعیت دشمنان اطراف را در نظر بگیرید و متناسب با آن در مکان‌های مختلف مستقر شوید.

۷. اهمیت کلاه لول ۳

قانون ساده‌ای در این نکته از راهنمای بازی پابجی وجود دارد که باید همیشه کلاه سطح بالاتر را بردارید. به هر حال هر چه لول جلیقه ضدگلوله و کلاهی که برمی‌دارید بالاتر باشد، شما را بیشتر در مقابل تیرهای دشمن محافظت می‌کند. حال خود این تجهیزات اضافه، میزان سلامتی جداگانه‌ای دارند که مشخص می‌کند تا چقدر دیگر دوام خواهند آورد. در نتیجه در صورت خراب شدن، باید آن‌ها را عوض کنید.

با این حال، یک باور غلط بین بازیکنان PUBG وجود دارد که می‌گویند اگر کلاه لول ۲ با میزان سلامتی بیشتری را پیدا کردید، باید آن را با کلاه لول ۳ جایگزین کنید! ببینید این کار شاید روی کاغذ درست باشد و میزان سلامتی بیشتری را به شما بدهد، اما همیشه در نظر داشته باشید که بدون کلاه سطح ۳، یک تیر سلاحی مانند M24 به کله شما به معنی رفتن به صفحه Loading و سپس لابی خواهد بود!

در نتیجه، اگر هنگام لوت کردن دشمن کلاه سطح ۳ پیدا کردید که حتی نزدیک به نابود شدن است، همیشه آن را بردارید؛ چراکه حتی با کمترین میزان سلامتی این نوع کلاه نیز می‌توانید از یک بار هدشات شدن جان سالم به در ببرید.

۶. و اما قانونی که درباره جلیقه ضدگلوله صدق نمی‌کند!

ببینید به خاطر اینکه می‌توانید با کلاه سطح ۳ با هر میزان HP از یکبار هدشات شدن فرار کنید، دلیل نمی‌شود که همین ترفند را برای زره لول ۳ هم بزنید! جلیقه ضدگلوله داخل بازی میزان سلامتی خاصی دارد که سطح ۳ آن بیشترین حد را خواهد داشت. با این وجود، باید بدانید که جلیقه لول ۳ آسیب دیده، نمی‌تواند همیشه بهتر از یک جلیقه سطح ۲ سالم باشد. در نتیجه همیشه میزان HP آن‌ها را نگاه کنید و بیشترین را بردارید.

همچنین در رابطه با نکته قبل از راهنمای بازی پابجی باید همیشه در نظر داشته باشید که اگر به پایان بازی نزدیک می‌شوید، و در حال آماده شدن برای یک درگیری نزدیک هستید، پس بهتر است حتی کلاه سطح ۳ آسیب دیده را هم با یک کلاه لول ۲ سالم جایگزین کنید! چراکه در درگیری نزدیک، میزان HP بیشتر برای شما اهمیت خواهد داشت.

۵. ماندن در لبه Safe Zone

دایره سفید رنگ داخل نقشه بازی، نشان دهنده مکان امنی است که می‌توانید در آن بمانید و از آسیب دیدن توسط دیوار آبی جلوگیری کنید. با این حال، هدف شما رفتن به مرکز این دایره سفید رنگ نیست. بلکه بهتر است همیشه تلاش کنید تا لبه این حلقه امن بمانید و با خود آن حرکت کنید. این کار باعث می‌شود تا در اکثر مواقع درگیری کمتری داشته باشید و تا نفرات آخر هم بدون شلیک گلوله‌های زیاد زنده بمانید. همچنین اگر پشت سر خود را از لبه منطقه امن بررسی کنید، ممکن است همیشه افرادی را ببینید که برای رسیدن به این Safe Zone تلاش می‌کنند؛ در نتیجه داشتن یک سلاح تک تیرانداز کاملا جوابگو حال آن‌ها خواهد بود!

در نظر داشته باشید که دایره سفید در راندهای مختلف کوچک و کوچک‌تر می‌شود، در نتیجه بهتر است همیشه نقشه کوچک کنار صفحه را برای دیدن آن زیر نظر داشته باشید و برای رسیدن به مکان امن بعدی، زودتر از دیگران حرکت کنید.

۴. آخر بازی وقت انرژی اضافه است!

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

نوشابه‌های انرژی‌زا و قرص‌های مسکن (Painkiller) داخل بازی، چند درصد میزان سلامتی بیشتری را به شما می‌دهند تا بتوانید در مبارزه‌های نزدیک، شانس بیشتری را داشته باشید. با این حال، اگر زمان مناسبی برای خوردن آن‌ها می‌خواهید تا مطمئن باشید که اثر آن‌ها هدر نرفته است، آخر بازی بهترین گزینه خواهد بود.

صبر کنید تا ۱۵ یا ۱۰ نفر آخر زنده بمانند؛ حال مسکن‌ها و نوشابه‌های انرژی‌زا را پیش از آنکه با دشمنان باقی مانده درگیری شوید، مصرف کنید. این کار باعث می‌شود تا شانس زنده ماندن شما در آخرین لحظات بازی به بیشترین حد ممکن برسد؛ باقی راه موفقیت را هم باید در حمله به موقع و دقت در تیراندازی بدانید!

۳. بوته را دست کم نگیرید!

قایم شدن در بوته‌های داخل نقشه بازی، راه بسیار عجیبی است که واقعا شما را از دید دشمنان مخفی می‌کند! تنها کافیست یکبار خود این ترفند را امتحان کنید تا متوجه شوید. یک بوته بزرگ پیدا کنید، حال داخل آن بنشینید، طوری که دست یا سلاح شما از آن بیرون نزند. سپس سعی کنید تا هیچ تکانی نخورده و سر جای خود خشک بمانید. احتمال اینکه فردی از کنار شما رد شود و هرگز متوجه حضور شما نشود خیلی بالاست! اما پیش از آنکه این حرکت را انجام بدهید، بد نیست چند مورد را مد نظر داشته باشید تا پس از اجرای نقشه، ناگهان غافل‌گیر نشوید.

اول از همه باید بدانید که لباس روشن برای قایم شدن نه‌تنها در بوته، بلکه در هر مکان دیگری اصلا مناسب نیست، پس به سراغ لباس‌های تیره بروید. دوم هم اینکه باید مکان بوته مورد نظر را بررسی کنید؛ برای مثال یک بوته وسط دشتی بزرگ شاید بهترین گزینه برای شما نباشد! اما اگر بوته‌ای کنار یک درخت پیدا کنید، می‌توانید از یک سمت خیال راحتی برای تیر نخوردن داشته باشید. همچنین در نظر بگیرید که خود بوته هیچ دفاعی برای شما ندارد، پس اگر کسی بفهمد داخل آن قایم شده‌اید، باید با ادامه بازی خداحافظی کنید.

این ترفند برای لحظات پایانی بازی، اگر موقعیت بوته مورد نظر طوری باشد که بتوانید دشمن خود را زیر نظر داشته باشید فوق‌العاده است. همچنین به عنوان کسی که خود این نکته را می‌داند، بد نیست برخی اوقات به داخل بوته‌ها با سلاح صداخفه‌کن دار تیر بزنید؛ شاید کسی در آنجا باشد و یک کشته بگیرید!

۲. چمن جای خوبی برای پناه گرفتن نیست

در راهنمای بازی پابجی این نکته از آن دسته مواردی است که مشکل آن از طرف بازیکن نیست، بلکه خود بازی محدودیت‌هایی دارد! ببینید شما در این بازی بتل رویال می‌توانید با یک سلاح دوربین‌دار خوب، کیلومترها دورتر از خود را نگاه کنید و به دنبال دشمنان باشید. اما نکته اینجاست که هرقدر فاصله دورتر باشد، جزئیات جهان بازی هم کمتر خواهد شد.

حال یکی از همین جزئیاتی که با دیدن فاصله نزدیک به ۲۰۰ متری عملا پاک می‌شود، چمن است! در نتیجه اگر فکر می‌کنید که با شنیدن صدای تیر سلاح تک تیرانداز بهترین حرکت خوابیدن روی زمین و قایم شدن در چمن‌های سبز است، باید بگم که سخت در اشتباه هستید! اگر تک تیراندازی که حرکت شما را زیر نظر دارد ببیند که ثابت یکجا نشسته یا خوابیده‌اید، قاعدتا کار بسیار راحت‌تری خواهد داشت تا اینکه در حال حرکت سعی کند تا از فاصله بالای ۲۰۰ متر کسی را بزند.

در نتیجه، سعی کنید تا همیشه یک ساختمان یا دیوار پیدا کنید تا اینکه روی چمن‌ها بخوابید‌. همچنین در نظر داشته باشید که این نکته برای وقتی است که دشمن دور باشد، در غیر این صورت، چمن چندان هم راهکار بدی برای فرار کردن دید دشمن نیست.

۱. به نوبت بجنگید

مبارزه در بازی پابجی و اکثر عناوین بتل رویال همیشه دو حالت دارد؛ یا دشمن ابتدا همه چیز را دیده و قصد دارد تا شما را از بازی حذف کند، یا اینکه شما اول حریفی را مشاهده کرده و حال می‌خواهید با او درگیر شوید‌. با این حساب، در حالت اول، شانسی به جز مبارزه و داشتن دقت تیر بالا ندارید، مگر اینکه حریف دور باشد و بتوانید برای جمع کردن لوت بیشتر و زنده ماندن فرار کنید. اما در حالت دوم، همه چیز پیش از درگیری دست شماست!

این یعنی شما قبل از آنکه با بازیکن حریف درگیر شوید، قاعدتا می‌توانید ببینید که او چه زره و کلاهی دارد و اینکه چه سلاحی را حمل می‌کند. اگر کسی را می‌بینید که با کلاه و زره لول ۳ داخل یک ساختمان قدم می‌زند و نوشابه می‌خورد، قاعدتا عقل سالم حکم می‌کند که با او درگیر نشوید! مگر آنکه از بازی حرفه‌ای خود به شدت مطمئن باشید و بدانید که اگر او را غافل‌گیر کنید، شانس کشتنش را هم خواهید داشت. در غیر این صورت، بهتر است از درگیری بی‌موقع صرف نظر کنید.

دقت کنید که حتی اگر هم شما چنین بازیکنی یا تجهیزات بهتر را بکشید، صدای تیراندازی و درگیری شما دیگران را هم خبر می‌کند! در نتیجه، بهتر است همیشه با ارزیابی دشمنان، به سراغ حریف ضعیف‌تری بروید که حتی بعد از کشتن او هم مقداری توان برای مقابله با دیگران را داشته باشید.

به هر حال همه دوست دارند تا با گرفتن ۲۰ کشته پیروز میدان باشند، اما همیشه باید در نظر داشته باشید که قانون پیروزی در بتل رویال اول شدن است، نه داشتن ۲۰ کشته!

0 0 آراء
امتیاز مطلب

نظرات

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا