بسته الحاقی Phantom Liberty بازی سایبرپانک
1%
  • 0/10

بسته الحاقی Phantom Liberty بازی سایبرپانک منجی این عنوان است!

عالی است، عالی است. از ابتدا تا انتها!

بسته الحاقی Phantom Liberty بازی سایبرپانک منجی این عنوان است! ۰ ۱۲ مهر ۱۴۰۲ مقالات جانبی (گیم) کپی لینک

بسته الحاقی Phantom Liberty بازی سایبرپانک به باور منتقیدن منجی این عنوان شد! اما چرا؟ آغاز بهتر، داستان جذاب، همراهی با به روزرسانی عظیم ۲.۰ و بسیاری اتفاقات دیگر، پس از سه سال بازی Cyberpunk 2077 را به اوج رساندند!

بدون شک تعداد زیادی از گیمرها وضعیت انتشار فوق العاده ضعیف بازی Cyberpunk 2077 در سال ۲۰۲۰ را به خاطر دارند. این بازی اکشن نقش آفرینی یکی از مورد انتظارترین بازی‌های سال بود که به لطف باگ‌ها و گلیچ‌های فراوان، مبارزات ضعیف از نظر فنی و بسیاری مشکلات دیگر، مورد نقد منفی عموم کاربران و منتقدین قرار گرفت.

اما مشکلات باعث پا پس کشیدن توسعه دهندگان این بازی در استودیو سی دی پراجکت رد (CD Projekt Red) نشد. آن‌ها پس از رفع مشکلات این بازی با تلاش فراوان، در سال ۲۰۲۳ نه تنها وضعیت این بازی را عالی کردند، بلکه با نظرات مثبت فعالان و کاربران، به پاس تلاش‌های خود سر بلند از این پروژه یاد می‌کنند.

به روزرسانی‌های بازی Cyberpunk 2077 نه تنها این بازی را تبدیل به عنوانی خارق العاده کردند، بلکه توسعه دهندگان با انتشار بسته الحاقی با نام Phantom Liberty در کنار به روزرسانی بزرگ Cyberpunk 2077 2.0 جانی تازه به این بازی بخشیده و مخاطبین بی شماری را از نو به سوی این بازی سوق دادند.

این به روزرسانی‌ها تجربه‌ای کاملا متفاوت را از این بازی در اختیار کاربران قرار داده و حال منتقدین بر این باور هستند که بازی Cyberpunk 2077 هرگز به این خوبی نبوده و آن را مدیون بسته الحاقی در کنار به روزرسانی ۲.۰ هستند. بسته الحاقی Phantom Liberty نه تنها بخش‌های خالی داستان این بازی را برای ما پر کرد، بلکه باعث شد لحظات ابتدایی بازی که حسی عجیب و غریب به ما القا می‌کردند، حالا منطقی به نظر برسند که تجربه داستان اصلی بازی را نیز برای ما شیرین‌تر از پیش می‌کند.

بازی سایبرپانک ۲۰۷۷ مانند عموم بازی‌های سبک نقش آفرینی، از کاربران می‌خواهد تا با استفاده از ویژگی‌های مختلف به ساخت شخصیت مورد نظر خود در بازی با نام وی (V) بپردازند. شما در کنار شخصی سازی شخصیت بازی خود، مجاز به انتخاب پیش زمینه زندگی خود پیش از داستان بازی سایبرپانک ۲۰۷۷ هستید. این انتخابات نه تنها گزینه‌های مختلفی را برای ادای دیالوگ در اختیار کاربر قرار داده، بلکه باعث می‌شود سه آغاز متفاوت بسته به پیشینه خود در بازی دریافت کنید.

هر کدام از این آغازها، اثر مختلفی بر آغاز داستان وی دارند، اما در نهایت همه آن‌ها شما را به یکی از مهم‌ترین شخصیت‌های دنیای سایبرپانک ۲۰۷۷ یعنی جکی (Jackie) می‌رسانند. حال به باور کاربران و فعالان، ارائه آغازهای مختلف یک نوآوری بوده و برای کاربران جذاب است، اما انتظاری که کاربر از سه آغاز متفاوت داشت را به هیچ عنوان برطرف نکرد. اما چرا؟

همانطور که اشاره شد، این سه آغاز همه به یک نقطه و یک شخص ختم می‌شوند و تمام داستان‌های میان وی و جکی و تمام دوستی آن‌ها در یک قطعه سینماتیک خلاصه شده و وی را راهی مسیر خود می‌کند. این موضوع به باور کاربران باعث شده تا جذابیت داستان برای کاربر کاهش یافته و تا زمانی که کاربر با شخصیتی دیگر یعنی دکس (Dex) روبرو نشده، احساس غرق شدن در داستان بازی را نداشته باشد!

چرا می‌گوییم بسته الحاقی Phantom Liberty منجی بازی Cyberpunk 2077 بود؟

اگر شما بسته الحاقی Phantom Liberty را خریداری کرده باشید، می‌توانید تنها به تجربه این بخش پرداخته و از داستان اصلی گذر کنید. شما می‌توانید با استفاده از گزینه Skip ahead to Phantom Liberty این کار را انجام داده و مستقیما به آغاز اولین عملیات از این بسته الحاقی با نام Dog Eat Dog بپردازید. این عملیات نسبتا طولانی اما جذاب، از شما درخواست نجات جان رئیس جمهور رزالیند میرز (President Rosalind Myers) را دارد.

زمانی که این بسته الحاقی آغاز می‌شود، طرفداران با صحنه‌های سینماتیک مملو از اکشنی رو برو شده که اطلاعات فوق العاده مهم و حیاتی را از داستان بسته الحاقی در اختیار کاربران قرار داده و سبب می‌شود کاربران بیش از آغاز اصلی داستان به این بازی جذب شوند. پس از آن، دیگر شخصیت مهم بازی یعنی جانی سیلور هند (Johnny Silverhand) داستان اصلی بازی را برای کاربرانی که به تجربه داستان اصلی بازی ننشسته‌اند شرح می‌دهد. علاوه بر آن، اگر شما تنها به تجربه بسته الحاقی Phantom Liberty بنشینید و از داستان اصلی گذر کنید، جانی سیلور هند با سطح ۱۵ در کنار شما قرار می‌گیرد.

در نهایت اما، این کاربر بوده که مسیر بسته الحاقی را در این بازی مشخص می‌کند. از سویی این نکته از نظر سرگرم شدن خیلی به سود کاربر است، اما کاربرانی که داستان اصلی را تجربه نکرده و مستقیما به تجربه بسته الحاقی پرداخته‌اند، باید با سبک و سنگین کردن ادامه راه به انتخاب گزینه‌ها بپردازند.

نباید فراموش کرد که برای رسیدن به آغاز بسته الحاقی، در حدود یازده ساعت از داستان اصلی حذف شده و علاوه بر آن، جانی با ویژگی‌هایی از پیش تعیین شده به مبارزه می‌آید. از سوی دیگر، آغاز این بسته الحاقی به مراتب از آغاز اصلی بازی قوی‌تر بوده و در کنار آن شما قدرت باز سازی ویژگی‌های شخصیت اصلی بازی یعنی وی را دارید.

به طور کلی داستان بسته الحاقی Phantom Liberty بازی سایبرپانک یک منجی حقیقی بوده که توانست میلیون‌ها چشم را پس از سه سال از نو به سوی این بازی جلب کند. نظر شما درباره بازی سایبرپانک و بسته الحاقی تازه انتشار یافته آن چیست؟ آیا به تجربه آن پرداخته‌اید؟ در انتظار نظرات شما هستیم.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments