#مهسا_امینی
Pa Pa Land: Head Escape

معرفی بازی Pa Pa Land: Head Escape

فرار کله‌ها

همه‌چیز از نقاشی‌های ساده سیاه و سفید شروع می‌شود. چیزی که دنیای Pa Pa Land را می‌سازد، کاغذهای روی میز و نقاشی‌های متحرک روی آن‌هاست.

بعضی از آدم‌ها همیشه یک بازی مخصوص به خود دارند که اصطلاحا بازی قفلی‌شان شمرده و عموما این نوع بازی‌ها روی پلتفرم‌ موبایل انجام می‌شوند. Pa Pa Land ظاهر متفاوتی دارد که به‌نظر بامزه و جالب است و به خاطر گیم‌پلی سرگرم‌کننده‌اش، می‌تواند به بازی قفلی شما تبدیل شود. در نگاه اول شما با دید اول شخص، یک میز را می‌بینید که روی آن قیچی، خط‌کش،کاغذ، مداد و گیره کاغذ به چشم می‌خورد. همه چیز در یک صفحه‌ی سفید اتفاق می‌افتاد و شما به‌عنوان بازیکن اجازه دارید از طریق این صفحه کاغذ به دنیای Pa Pa Land وارد شوید.

منوی بازی بسیار ساده و دوست‌داشتنی است

این عنوان سرگرم کننده توسط استودیو ایرانی Invictus ساخته شده و برای سیستم عامل اندروید و iOS در دسترس قرار دارد. اما داستان Pa Pa Land: Head Escape چیست؟ در دنیای پاپا لند کله‌ها در صلح و صفا زندگی می‌کردند تا این‌که آدم فضایی‌ها از دنیای دیگری به آن‌ها حمله کردند با این هدف که کله‌ها را از خانه‌شان بیرون کنند. اما کله‌ها به این سادگی تسلیم نمی‌شوند و برای نجات خود و سرزمین‌شان پاپا لند، در حال تلاش و مبارزه هستند تا دنیایشان را از دست ندهند. شما به‌عنوان بازیکن، کله‌ای هستید که با وجود شناور بودن در هوا، باید برای فراری دادن کله‌های دیگر تلاش کنید و تا جایی که ممکن است زنده بمانید.

کنترل حرکت برای بازیکن کار ساده‌ای نیست و در ابتدا آموزش چند دقیقه‌ای برای کاربر درنظر گرفته شده تا بتواند به قلق حرکت کاراکتر خود دست پیدا کند. در واقع با نگه داشتن انگشت خود در سمت راست و چپ صفحه باید در هوا حرکت کنید و در حین نجات دادن کله‌ها، به موانعی که برایتان در نظر گرفته شده برخورد نکنید.

شاید فکر کنید گرفتن کله‌های شناور کار ساده‌ای باشد اما احتمالا در اشتباهید! در Pa Pa Land: Head Escape مراحل رفته رفته سخت‌تر شده و موانعی که برایتان به‌وجود می‌آیند، بیشتر می‌شوند. در ابتدا سربازانی از روی زمین در حال تیراندازی به سمت شما هستند تا نتوانید در نجات کله‌ها موفق شوید. این سربازان رفته رفته پیشرفته‌تر شده و از سلاح‌های قوی‌تری در برابرتان استفاده می‌کنند. اما تمام حملات زمینی نیستند! هواپیماهای جنگی یکی از سخت‌ترین چالش‌هایی هستند که باید سعی کنید به آن‌ها و موشک‌هایشان برخورد نکنید و در عین حال جعبه‌هایی که برای کمک‌رسانی برایتان فرستاده می‌شوند را هم دریافت کنید. احتمالا حفظ نسل کله‌ها باید ارزش این‌همه سختی را داشته باشد!

pa pa land head escape
سربازان با تیراندازی پیاپی، نجات کله‌ها را برای بازیکن سخت می‌کنند

بازی از آن‌جایی مشکل‌تر می‌شود که متوجه می‌شوید اگر از دست آدم فضایی‌ها هم بتوانید قسر در بروید، بلایای طبیعی دست از سر شما برنمی‌دارند! ابرهای باران‌زایی که در هوا قرار دارند هر چند وقت یک‌بار تصمیم می‌گیرند رعد و برق زده و اگر شما در آن لحظه همان اطراف پرسه بزنید، معلوم نیست عاقبت‌تان چه می‌شود؛ یا وزش باد از مسیر منحرفتان می‌کند و ممکن است به دردسر بیافتید. همچنین گیاهان کله‌خواری روی زمین وجود دارند که خواب هستند و اگر به آن‌ها زیادی نزدیک شوید و بیدارشان کنید، شما را می‌بلعند. اما خیلی هم نگران نباشی؛ ساده‌ترین کاراکتر بازی که همان روبات است، تا ۳ بار می‌تواند در مقابل این حملات مقاومت کند و در صورتی که بیشتر از این نتوانید مقاومت کنید صفحه حالت متشنجی به خود می‌گیرد و این یعنی شما در خطرناک‌ترین وضعیت قرار دارید. در واقع این حالت بازی یک فرصت برای بازیکن است و اگر این چند ثانیه را تا برگشتن صفحه به حالت عادی‌اش دوام بیاورید، می‌توانید به بازی ادامه دهید. اما اگر نتوانستید مقاومت کنید و باختید چه می‌شود؟ بازی رکورد و دستاورد شما را محاسبه و علت مرگتان را به شما می‌گوید و می‌توانید دوباره ادامه‌ی مرحله قبلی را پیش ببرید.

papaland
با به‌دست آوردن امتیاز بیشتر می‌توانید کاراکتر جدیدی را خریداری کنید

کاراکترهای Pa Pa Land: Head Escape متنوع هستند. از همان ابتدای بازی شما کنترل یک روبات را در اختیار دارید اما کاراکترهای متفاوت و با نمکی در بخش شخصیت‌های بازی وجود دارند که کاربر با جمع‌آوری امتیاز می‌تواند کاراکتر خود را تغییر دهد. گاوچران، خون‌آشام، موزارت، یوکوزو، وایکینگ، فرشته، آدم فضایی و سزار افرادی هستند که می‌توانید با تلاش و افزایش امتیاز آن‌ها را به‌دست بیاورید. جالب این‌جاست که هر کدام از این شخصیت‌ها میزان سرعت و مقاومت متفاوتی دارند و با امتیازهایی که به‌دست می‌آورید می‌توانید، توانایی هر کدام را ارتقا داده یا قسمتی از ظاهرشان را شخصی سازی کنید.

به جز ویژگی‌های ظاهری این عنوان خلاقانه، موزیک‌ها و صداهای بازی واقعا جالب و بانمک هستند و کاملا به حال و هوای پاپا لند ارتباط دارند. اگر به این بازی متفاوت علاقه پیدا کرده‌اید، می‌توانید از کافه بازار و اپ‌استور آن‌ را دریافت و به نجات جان کله‌ها و دنیای پاپا لند کمک کنید.

 


نظرات

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا