معرفی بازی Office Quest

حل پازل و معما بهای آزادی از شرکت است!

اگر خیلی با محیط کارتان رابطه‌ی خوبی ندارید، اگر از رئیس یا همکارانتان خوشتان نمی‌آید، اگر تمام فکر و ذکرتان فرار از کار است، در Office Quest خیلی از آرزوهایتان برآورده خواهد شد!

یک روز عادی و نه چندان خاص، از خواب بیدار می‌شوید و بعد از حاضر شدن به سمت محل کارتان می‌روید. از صبح چندین ساعت مشغول کار پشت کامپیوتر هستید و انتظار پایان زمان اداری را می‌کشید. از این‌جا Office Quest شروع می‌شود! داستان Office Quest همان‌طور که از اسمش پیداست درمورد یک شرکت است که کارمندان زیادی در آن حضور دارند و مشغول کار هستند. شما به‌عنوان بازیکن در نقش یکی از کارمندان این مجموعه هستید که از کار کردن حوصله‌تان سر رفته و از هر راه و روشی استفاده می‌کنید تا از زیر کار در بروید. این بازی موبایل در عین ساده بودن، جذابیت زیادی دارد و با وجود چالش‌های بسیاری که سر راه کاربر قرار داده موجب تشویق بازیکن برای انجام باقی ماموریت‌ها می‌شود.

office quest
تنها راه انجام ماموریت‌ها، گول زدن بالا دستی‌هاست

بازی از آن‌جا شروع می‌شود که در یکی از اتاق‌های شرکت، کارمندان مشغول کار هستند که ناگهان شی قرمز رنگی در فضای اتاق پرسه می‌زند و توجه یکی از افراد اتاق را جلب می‌کند و در نهایت از اتاق خارج می‌شود. این شی قرمز انگار راه فرار شما از دست رئیستان است. در طول بازی کاراکتری که آن‌را هدایت می‌کنید به دنبال شی قرمز رنگ می‌گردد و برای این‌کار باید از چالش‌های بسیاری عبور کند.

اگر به بازی‌های پازل علاقه‌مند باشید، Office Quest انتخاب جالبی می‌تواند باشد. چالش‌ها متفاوت هستند و حتی پیدا کردنشان هم کار ساده‌ای نیست. یعنی امکان دارد اصلا به فکرتان نرسد که الان باید برای دور زدن بالا دستی خود چه کار کنید. راهنمایی‌هایی در مراحل مختلف بازی وجود دارند اما امکان سردرگمی بازیکن زیاد است. به شخصه از این سردرگمی‌ها و زمان گذاشتن برای کشف چالش بعدی لذت می‌برم اما اگر آدم راحت طلبی هستید و زیاد حوصله ندارید، باید بگویم این بازی به‌ درد شما نمی‌خورد. از طرفی، افرادی که اهل این سبک بازی‌ها هستند، قطعا از Office Quest لذت می‎برند. همان‌طور که گفتم، چالش‌ها متفاوت هستند و قرار نیست با یک مشت پازل حل کردنی مواجه شوید. قوانین علت و معلول در این بازی نقش زیادی دارند و با دنبال کردن اتفاقات مختلف قادر خواهید بود تک تک بالا دستی‌هایتان در شرکت را گول بزنید تا به مرحله‌ی بعدی دست پیدا کنید.

در هر نقطه از جایی که حضور دارید، ممکن است معمایی نهفته باشد

پیچیدگی مراحل غافل‌گیرتان می‌کند. ممکن است نیاز به باز کردن دری داشته باشید و کلید آن در دست یکی دیگر از کارمندان شرکت باشد و برای به‌دست آوردن آن باید یک نوشیدنی به همکارتان بدهید که برای این‌کار به مواد اولیه‌ی آن نوشیدنی نیاز دارید که یکی از آن‌ مواد اولیه‌ را با حل کردن یک پازل به‌دست خواهید آورد؛ بله همین‌قدر پیچیده و حساب شده. به هر حال از نظر من همین پیچیدگی و دم دست نبودن جواب‌ها، جذابیت اصلی این بازی پازل محسوب می‌شود. البته باید بدانید در صورتی که نتوانید مسیر درست را پیدا کنید، بازی تا یکی دو دفعه شما را راهنمایی می‌کند اما اگر باز هم در مراحل بعدی گرفتار شوید، دیگر راهی ندارید؛ باید از مغزتان کار بکشید یا مبلغی را برای کمک دوباره از طریق پرداخت درون برنامه‌ای بپردازید.

کاراکترهای مختلفی در طول بازی کاربر را همراهی می‌کنند

نمای بازی با وجود ساده بودن، جذاب است. ظاهر Office Quest رنگ و جلوه‌ی زیادی ندارد، اما جالب است که اصلا حوصله‌ی کاربر از این موضوع سر نمی‌رود یا این سادگی جلوی لذت بردن از پازل‌ها را نمی‌گیرد، بلکه شاید برعکس هم باشد. این بازی در کل چهار بخش دارد که با تمام کردن هر مرحله می‌توانید مرحله‌ی بعدی را بازی کنید. البته تنها بخش اول رایگان است و کاربران درصورت علاقه‌ پیدا کردن به ماموریت‌های شرکت، می‌توانند مراحل بعدی را خریداری کنند. در حال حاضر Office Quest برای اندروید، iOS، رایانه‌های شخصی و همچنین برای نینتندو سوییچ و کنسول‌های ایکس‌باکس وان و پلی‌استیشن 4 در دسترس قرار دارد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

نظرات

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا