معرفی بازی موبایل Kingsman: The Secret Service

ماجراجویی مخفیانه در موبایل

بازی Kingsman: The Secret Service، ساخته جدید استودیوی YesGnome است که بر اساس ماجرای فیلمی با همین نام، برای هر دو پلتفرم iOS و اندروید منتشر شده است.

فیلمی که با همین نام وجود دارد، عنوانی است که در سال ۲۰۱۴ به روی پرده سینما رفته و حالا پس از چند سال، بازی آن نیز منتشر شده است. این بازی اکشن، که درون‌مایه و خاستگاه آن سینماست؛ صحنه‌های سینمایی زیادی دارد. به طور کلی، هسته گیم‌پلی بازی را می‌توان مخفی‌کاری و از بین بردن دشمنان به سریع‌ترین حالت ممکن دانست. باید ماموریت‌ها را بدون نقص انجام بدهید و واکنش بسیار بالایی داشته باشید؛ چرا که از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. اگرچه داستان این نسخه شباهت‌هایی هم با بازی Kingsman: The Golden Circle دارد؛ اما بدان معنا نیست که درحال تجربه دنباله آن هستید.

نسبت به نسخه قبلی این بازی، تغییرات قابل توجهی برای تجربه گیم‌پلی این بازی تعاملی در نظر گرفته شده که این عنوان را بهتر از قبل ساخته است. عنوان Kingsman: The Secret Service از گیم‌پلی بسیار جذاب و پیچیده‌ای برخوردار است؛ مراحل خوش ساخت، سلاح‌های متنوع، مکانیک‌های خلاقانه و طراحی بصری بامزه آن؛ همه و همه سعی بر این داشتند تا یک عنوان بسیار دوست‌داشتنی، حداقل از نظر ایده و طراحی روایت را ارائه بدهند. شاید بتوان گفت تنها نقطه ضعف این بازی، طراحی سیستم کنترل آن است. جوی استیک مجازی بازی پر از ایراد طراحی شده است و سخت بودن بیش از حد کنترل آن، باعث می‌شود تا تجربه بازی را دشوار کند مثلا در بخش پلتفرمر بازی، اگر کمی کنترل بازی بهتر بود، قطعا تجربه دلنشین‌تری را به مخاطب ارائه می‌داد. اگر بتوانید با کنترل سخت و خشک بازی کنار بیایید، قطعا داستان بازی که به صورت کمیک متحرک، روایت می‌شود و مکانیک‌های متنوع آن، شما را به خودش جذب می‌کند.

kingsman the secret service

از دیگر مواردی که می‌توان به بازی خرده گرفت؛ کارگردانی ضعیف آن است. اگر سازندگان این اثر تمایل داشتند که حتما دوربین بازی را در عمق حرکت بدهند، نیاز بود تا کمی بیشتر روی این موضوع وقت می‌گذاشتند. حرکت خشک دوربین‌ها چه در عمق و چه همراه با شخصیت، کمی آزار دهنده است.

صداگذاری، طراحی صدا و موسیقی بازی، همگی بسیار لذت‌بخش، درست و به‌جا به کار رفته‌اند. درون‌مایه موسیقی اصلی بازی هم از تم اصلی فیلمش الهام گرفته و حس و حال مخفی کاری را به شکل درست القا می‌کند. موسیقی مبارزات، به دلیل آنکه یک قطعه بیشتر نیست، شاید پس از چند ساعت، کمی روی اعصاب برود.

به طور کلی بازی Kingsman: The Secret Service یک عنوان نسبتا خوب است و تجربه و همراهی با روایت آن قطعا لذت‌بخش خواهد بود. تجمیع گرافیک دلنشین، گیم‌پلی خلاقانه، موسیقی جذاب و روایت دوست‌داشتنی؛ همگی از دلایلی هستند که باید این بازی را تجربه کنید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

نظرات

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا