#مهسا_امینی
گلکسی S23

اسم رمز گوشی گلکسی S23 فاش شد

پروژه Diamond چیست؟

اسم رمز گوشی گلکسی S23 فاش شد محمد پورآزاد ۰ ۱۱ فروردین ۱۴۰۱ اخبار فناوری

با توجه به اطلاعاتی که از پیش منتشر شد کمپانی سامسونگ در حال کار روی سومین گوشی تاشو خود یا احتمالا همان دستگاه رول شونده با کد N4 است، اما گفته می‌شود اسم رمز دستگاه بعدی این کمپانی Diamond خواهد بود و Project Diamond مربوط به گلکسی S23 است.

دستگاه پرچمدار بعدی شرکت سامسونگ در حال حاضر Diamond نامیده می‌شود و ارتباطی با گوشی‌های تاشو کمپانی کره‌ای ندارد. به همین دلیل انتظار می‌رود این کمپانی در حال طراحی گوشی رول شونده در کنار Galaxy S23 باشد.

راس یانگ یکی از کارشناسان صنعت گوشی‌های هوشمند اعلام کرد که Project Diamond در کمال ناباوری متعلق به نسل بعدی پرچمداران سامسونگ یعنی سری گلکسی اس 23 است. مدت زمان زیادی از عرضه‌ی پرچمداران Galaxy S22 نمی‌گذرد و اینکه سامسونگ در حال کار و توسعه‌ی نسل بعدی پرچمداران خود است کمی دور از ذهن به نظر می‌رسد.

طراحی و توسعه‌ی گوشی‌های رده بالا یا همان پرچمداران به مدت زمان زیادی نیاز دارد و خبر اینکه سامسونگ در حال انجام چنین کاری است برای تمام منابع و کاربران بسیار تعجب آور بود. با این وجود راس یانگ به صورت تضمینی تایید کرد که این پروژه مربوط به گلکسی S23 است، اما اطلاعاتی از دستگاه را در اختیار منابع مختلف قرار نداد.

در حال حاضر نمی‌توان در رابطه با طراحی، قیمت، فناوری‌ها و دیگر بخش‌های این پرچمدار صحبت کرد؛ زیرا اطلاعاتی از این سری در دسترس نیست و حتی شایعه‌ای نیز منتشر نشده‌ است. در کنار این موضوع خبری از طراحی‌های احتمالی نیز نیست؛ چراکه هیچ کاربری انتظار نداشت سامسونگ به این زودی به فکر توسعه‌ی نسل جدید پرچمداران خود بیافتد.

تنها شایعه‌ای که به تازگی منتشر شده و در سال گذشته نیز اطلاعاتی در اختیار کاربران قرار داد، پشتیبانی سامسونگ از دوربین ۲۰۰ مگاپیکسلی است. تصاویری از این طراحی در اینترنت منتشر شده که یک ماژول بسیار بزرگ دوربین را نشان می‌دهند و دلیل بزرگ بودن این ماژول، ۲۰۰ مگاپیکسلی بودن سنسور اصلی است.

علاوه بر این موضوع با توجه به اقدامات گذشته‌ی این کمپانی می‌توان گفت سامسونگ از دو تراشه‌ی Exynos و Qualcomm استفاده خواهد کرد. این تراشه‌ها نیز با پیشرفت تکنولوژی تغییراتی را تجربه کرده‌اند که برای مثال می‌توان به افزایش احتمالی سرعت اینترنت هنگام اتصال به شبکه‌ی ارتباطی 5G اشاره کرد.

این افزایش سرعت به لطف مودم Qualcomm x70 امکان پذیر خواهد شد که این شرکت این تکنولوژی را برای استفاده در اختیار کمپانی‌های تولید کننده گوشی هوشمند قرار خواهد داد. علاوه بر این موضوع احتمالا سامسونگ رکورد سرعت شارژ در میان گوشی‌های گلکسی را بشکند، این موضوع بدان معنی است که گلکسی S23 از آداپتوری با توان بیش از ۴۵ وات پشتیبانی خواهد کرد.

به صورت کلی می‌توان گفت این خبر برای کاربران تعجب آور بود و دلیل اصلی آن این است که مدت زمان زیادی از عرضه‌ی پرچمداران جدید سامسونگ نمی‌گذرد. با این وجود باید منتظر انتشار اخبار بیشتری از سوی کمپانی سامسونگ یا دیگر منابع رسمی و تایید شده‌ای باشیم.


نظرات

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا