بازی Mario and Sonic at the Tokyo 2020 Olympic Games

اولین نگاه به بازی Mario and Sonic at the Tokyo 2020 Olympic Games

المپیک ۲۰۲۰، توکیو، ماریو و سونیک و دوستان!

در این مطلب قصد داریم برای اولین بار نگاهی به اطلاعات منتشر شده از بازی Mario and Sonic at the Tokyo 2020 Olympic Games داشته باشیم.

همواره المپیک یکی از مهم‌ترین و جذاب‌ترین رقابت‌های ورزشی به شمار می‌رود. این تورنومنت  که هر چهار سال یک‌بار برگزار می‌شود در رشته‌های مختلف ورزشی مثل، کشتی، وزنه‌برداری، تیراندازی و چندین و چند رشته دیگر، چشم  بسیاری از رسانه‌ها و ورزش‌دوستان را به خود جذب می‌کند. تنها یک سال دیگر تا شروع دوره جدید این رقابت‌ها در توکیو باقی‌مانده است و بالطبع، بازی‌های ویدیویی زیادی نیز با مضمون المپیک عرضه خواهند شد. حال کمپانی سگا (Sega) با همکاری نینتندو (Nintendo)، قرار است در طی یک کراس اور، دو شخصیت محبوب سونیک (Sonic) و ماریو (Mario) ما را در ایام برگزاری رقابت‌های المپیک با بازی Mario and Sonic at the Tokyo 2020 Olympic Games همراهی کنند.

برای اولین بار نیست این دو در یک بازی درکنار هم قرار می‌گیرند!

قبل از هر چیزی بگویم که این اولین بار نیست که شخصیت‌های سونیک و ماریو در یک بازی در کنار هم قرار می‌گیرند. پیش از این، بازی Mario and Sonic at the Rio 2016 Olympic Games این دو مشترکا در یک اثر حضور داشتند. این بازی نیز با محوریت رقابت‌های المپیک 2016 ریو برای پلتفرم‌های، Wii U، Nintendo 3DS و دستگاه‌های آرکید عرضه شد و توانست مخاطبین و طرفداران این دو شخصیت محبوب را به خود جذب کند. این موفقیت سبب شد تا چیزی حدود چهار سال بعد کمپانی سگا بار دیگر با همکاری نینتندو دست به همکاری مجدد بزند و نسخه جدیدی از بازی‌های المپیکی ماریو و سونیک را عرضه کند.

بازی Mario and Sonic at the Tokyo 2020 Olympic Games، یک بازی در سبک ورزشی است که شخصیت‌های مختلفی از مجموعه‌های ماریو و سونیک در آن حضور دارند؛ مثل، دکتر اگمن، باوزر، پیچ، لوییجی و بسیاری از کارکترهای دیگر که مطمئنا گیمرهایی  که تجربه بازی‌های سونیک و ماریو را داشته باشند با این شخصیت‌ها آشنایی خواهند داشت. بازی دارای دو حالت تک‌نفره و دونفره به صورت نیم صفحه (Split Screen) است. علاوه بر این حالت بازیکنان می‌توانند به صورت محلی (Local) به تجربه چندنفره بازی بپردازند به صورتی که دو دستگاه نینتندو سوییج در یک محل قرار گرفته و هر شخص با دستگاه خود به رقابت با دیگر بازیکن می‌پردازد. همچنین بازی دارای بخش آنلاین نیز است و بازیکنان می‌توانند با گیمرهای دیگر نقاط دنیا نیز بازی را تجربه کنند. در Mario and Sonic at the Tokyo 2020 Olympic Games، بازیکنان می‌توانند به صورت دلخواه با استفاده از کنترلر و دکمه‌ها و یا با استفاده از جوی‌کان‌ها به تجربه بازی بپردازند.

بازی Mario and Sonic at the Tokyo 2020 Olympic Games
چهار رشته جدید به نسخه جدید بازی اضافه شده است!

شاید سبک بازی ورزشی باشد اما وقتی پای سونیک و ماریو به وسط بیاید قطعا طرفداران انتظار یک بازی به شدت فان و سرگرم‌کننده را خواهند داشت و با توجه به تریلرهای منتشر شده به نظر می‌رسد که بازی Mario and Sonic at the Tokyo 2020 Olympic Games نیز می‌تواند بسیار طرفداران را سرگرم کند. در بازی انواع رقابت‌های مختلف وجود دارد که از میان آنها می‌توان به بوکس، فوتبال، شنا و ژیمناستیک اشاره کرد. ورزش‌های مذکور در نسخه قبلی هم وجود داشت و علاوه بر این‌ها رشته‌هایی مثل کاراته، اسکیت، موج سواری و صعود ورزشی نیز به نسخه جدید اضافه شده است. با توجه تریلرهای منتشر شده از بازی، سازندگان در بخش گرافیک به خوبی عمل کرده‌اند و طراحی شخصیت‌ها و محیط‌ها از کیفیت بالایی برخوردار است. دنیای رنگارنگ موجود در بازی Mario and Sonic at the Tokyo 2020 Olympic Games، به شدت چشم‌نواز است و فارغ از اینکه گیمر از تجربه رقابت‌های مختلف در المپیک لذت ببرد، این دنیای رنگارنگ و فوق‌العاده چشم‌نواز بازی است که بازیکن را برای تجربه این اثر هر بیشتر به ذوق می‌آورد.

بازی Mario and Sonic at the Tokyo 2020 Olympic Games
گرافیک بازی از کیفیت بالایی برخوردار است!

صداگذاری در بازی به نظر می‌رسد به خوبی کار شده و با توجه به تریلرها این بخش از کیفیت بالایی برخوردار است. موسیقی‌های درون بازی می‌تواند لذت تجربه بازی را بسیار بالا ببرد و صد البته صدای کارکترها، داورها و گوینده‌ها در مسابقاتی مثل کاراته بسیار به افزایش کیفیت تجربه بازی کمک می‌کند. این بخش برای یک بازی فان مثل ماریو و سونیک قطعا از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است زیرا سبک اینگونه بازی‌ها به گونه‌ای است که موسیقی در تجربه بازیکن تاثیر بسیار زیادی می‌گذارد اما به نظر می‌رسد این بخش هیچ کم وکاستی نداشته باشد.

گیم‌پلی بازی نیز به نظر می‌رسد از جذابیت بالایی برخوردار باشد، به خصوص زمانی که شما بخواهید بازی را با یک یا چندنفر از دوستانتان بازی کنید. نمی‌خواهم پیش از عرضه بازی قضاوتی درباره آن کنم اما به نظر می‌رسد که شاید گیم‌پلی بازی Mario and Sonic at the Tokyo 2020 Olympic Games، به صورت تک‌نفره بعد از چند ساعت تجربه یک مقدار خسته کننده شود، هر چند که تعداد رشته‌های ورزشی در بازی بالا است اما هر کدام از این رقابت‌ها به حالت‌های محدودی ختم می‌شوند. اما فرض را بر این بگیرید که در یک جمع صمیمی در بین دوستانتان هستید و می‌خواهید چند ساعت خوش بگذرانید، به نظر تجربه Mario and Sonic at the Tokyo 2020 Olympic Games می‌تواند شما و دوستانتان را سرگرم کند و لحظات و خاطرات خوبی را برای شما بسازد. با این حال پیش‌داوری نمی‌کنیم و صبر می‌کنیم ببینیم در نهایت گیم‌پلی بازی چه به صورت تک‌نفره و چه به صورت چندنفره چگونه از آب در خواهد آمد.

بازی Mario and Sonic at the Tokyo 2020 Olympic Games توسط کمپانی سگا در دست ساخت قرار دارد. این بازی در نوامبر سال 2019 به صورت انحصاری برای نینتندو سوییچ و سال 2020 برای دستگاه‌های آرکید عرضه خواهد شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

نظرات

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا