تغییرات به‌روزرسانی نسل نهمی بازی Cyberpunk 2077

آیا زمان آن رسیده که به تجربه بازی Cyberpunk 2077 در کنسول‌ها بپردازیم؟

به‌روزرسانی نسل نهم بازی Cyberpunk 2077 چه تغییراتی به ارمغان آورده است؟

بالاخره می‌توانیم در کنسول Cyberpunk 2077 بازی کنیم؟ به‌روزرسانی نسل نهمی بازی نقش آفرینی Cyberpunk 2077 چه چیزهایی برای ما داشته است؟ آیا بالاخره زمان آن رسیده که این بازی را در کنسول‌های نسل نهمی خریداری و تجربه کنیم؟

بازی Cyberpunk 2077 به تازگی به‌روزرسانی ۱.۵ را با حجم بیش از ۶۰ گیگابایت دریافت کرده که در حقیقت به‌روزرسانی نسل نهم جدیدترین عنوان استودیو لهستانی CD Projekt Red است. بسیاری از طرفداران برای تجربه این بازی رو به خرید کنسول‌های نسل نهمی آورده، چون همانطور که پیش‌تر مشاهده شد، این بازی در کنسول‌های نسل هشتمی پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان به معنای واقعی غیر قابل بازی کردن است. البته شما می‌توانستید تجربه‌ای قابل قبول از این بازی را با استفاده از کارت گرافیک‌های سری ۳۰ انویدیا به دست آورید که در کنار کمبود آن‌ها، قیمتی سرسام آور داشتند. خوشبختانه این مشکلات تقریبا ریشه کن شده و ماه نوامبر سال ۲۰۲۰ به فراموشی سپرده شده و وارد دوره‌ای جدید برای بازی Cyberpunk 2077 شده‌ایم و به لطف به‌روزرسانی عظیم ۱.۵ می‌توانیم شهر نایت سیتی را با زیبایی هرچه تمام‌تر تماشا کرده و البته چند نفری را در آن بکشیم! در این میان ما یک پرسش مهم داریم. آیا بالاخره زمان تجربه بازی Cyberpunk 2077 فرا رسیده است؟

اگر بخواهیم پاسخی کلی به این پرسش بدهیم، پاسخ ما «بله» است. این بازی از لحاظ فنی بسیار نزدیک به آن چیزی که استودیو CD Projekt Red قول داده بود شده و به‌روزرسانی اخیر مشکلاتی بسیار اساسی از این بازی را حل کرده است، ولی در این میان برخی فاکتورهای دیگر دخیل هستند. بدون شک هسته کلی بازی Cyberpunk 2077 تغییر نکرده و برای مثال اگر دل خوشی از جانی سیلورهند و به طور کلی روند داستانی این بازی یا گیم پلی کلی عنوان ندارید، به‌روزرسانی ۱.۵ نظر شما را تغییر نمی‌دهد، با این حال اگر به دنبال پیگیری بیشتر پلیس‌های شهر، هوش مصنوعی قوی‌تر NPCها و رانندگی بهتر آن‌ها در شهر بوده‌اید، باید گفت شما پاسخ خود را در به‌روزرسانی ۱.۵ دریافت کرده‌اید. واقعیت این است که این به‌روزرسانی می‌تواند اشخاص ناراضی بسیاری از نسخه اول این بازی را از نو به نایت سیتی علاقه مند کند.

به گفته یکی از منتقدین وبسایت GameInformer این بازی به حدی پیشرفت کرده که با تجربه بیش از ۱۰۰ ساعته این بازی در زمان انتشار اولیه، او از نو به تجربه این بازی در نسل نهم پرداخته است. به گفته او در حالی که بازی بسیار آشنا به نظر می‌رسید، تجربه دوباره بخش داستانی این بازی حس و حالی تازه داشته که شما را به شدت ترغیب می‌کند. او در ادامه اشاره داشت که این به‌روزرسانی نه تنها بسیاری از بخش‌های بی استفاده نایت سیتی را مورد استفاده قرار داده، بلکه آن را از شهری در یک بازی ویدیویی تبدیل به شهری سر زنده و بسیار مشابه به شهرهای واقعی دنیای امروزی کرده است.

در سوی دیگر، باید بدانید که گان پلی بازی تغییرات چندانی به خود ندیده و اگر پیش‌تر با آن ارتباط برقرار نکرده‌اید، حال نیز ارتباط برقرار کردن با آن برای شما سخت خواهد بود، با این حال دشمنان شما هوش مصنوعی بهتری داشته و مبارزات درون بازی روان‌تر شده‌اند. نقشه بازی نیز به‌روزرسانی شده و استفاده از آن بسیار آسان‌تر از گذشته است. نقشه بازی بسیار بهتر طبقه بندی شده و مانند گذشته به دنبال مسیر خود بارها گم نمی‌شوید! اقتصاد درون بازی و اهمیت پول نیز به‌روزرسانی و خرید ماشین در بازی منطقی‌تر از گذشته است. در زمان انتشار، هزینه ماشین‌ها سرسام آور بود و بسیاری از کاربران قدرت خرید تنها یک ماشین در طول بازی را داشتند، در حالی که حالا این موضوع برطرف شده است. در همین راستا، فروشگاه اسلحه فروشی ویلسون نیز تغییراتی داشته و برخی اوقات تخفیف‌هایی برای شما در نظر می‌گیرد که خرید افزونه برای اسلحه را آسان‌تر می‌کند. خرید چندین آپارتمان در این بازی امکان پذیر شده و بد نیست اشاره داشت که می‌توانید با خرید وسایل مورد نیاز، فضای آپارتمان خود را به طور کامل تغییر دهید.

واقعیت این است که تبلیغات دروغ CD Projekt Red در زمان عرضه بازی Cyberpunk 2077 بسیاری را برای خرید این بازی فریب داد، با این حال بسیاری از کاربران از ساعات خوش تجربه این بازی تعریف می کنند. در ابتدا بازی Cyberpunk 2077 یک بازی نقش آفرینی خارق‌العاده و انقلابی که سال‌ها توسعه آن به طول انجامیده نبود، ولی از این هفته به بعد می‌توان این بازی را یک نقش آفرینی بسیار قابل قبول، کامل و سرگرم کننده دانست که ساعاتی بسیار خوش را حتی بیش از پیش برای شما فراهم می‌کند.

بازی Cyberpunk 2077 در زمان عرضه حتی به خوبی بازی‌هایی که چهار یا پنج سال پیش از آن عرضه شده بودند نبود و استانداردهای بسیار زیادی را رعایت نکرده بود. بسیاری اشاره دارند چرا رانندگی در این بازی افتضاح بود؟ چرا ترافیک بازی عجیب و غریب و غیر واقعی به نظر می‌رسید؟ چرا نایت سیتی تا این حد مرده و خشک بود؟ بسیاری چراهای دیگر وجود دارد که بالاخره پاسخ آن‌ها را دریافت کردیم. ما همه می‌دانیم که استودیوی لهستانی پشت پرده این بازی قدرت بسیار بالایی در ساخت شهرهای بزرگ دارد و نمونه چنین چیزی را به وضوح در بازی The Witcher 3: Wild Hunt دیده‌ایم. بازی Cyberpunk 2077 از نبود بسیاری چیزها رنج می‌برد که بالاخره تصحیح شده و آن را تبدیل به عنوانی زیبا و در خور تبلیغات بی حد و اندازه و نام CD Projekt Red کرده است.

به طور کلی باید اشاره داشت اگر در تجربه اولیه خود از بازی Cyberpunk 2077 گمان کردید که این بازی چندین سال از رقبای خود عقب است، باید گفت که این به‌روزرسانی این حس و حال را از شما می‌گیرد. شما در حال حاضر می‌توانید بازی Cyberpunk 2077 را با نرخ فریم ۳۰، کیفیت 4K و قابلیت ری تریسنیگ یا نرخ فریم ۶۰، کیفیت 4K و بدون قابلیت ری تریسینگ در کنسول‌های نسل نهمی پلی استیشن ۵ و ایکس باکس سری ایکس تجربه کنید. کیفیت اجرایی این بازی در هر دو کنسول عالی بوده، با این حال انتظار رویارو شدن با تریلر گیم پلی بازی در زمان عرضه را در شهر نایت سیتی نداشته باشید!

باید با این حقیقت روبه‌رو شد که احتمالا هرگز آن چیزی که به ما وعده داده شده بود را دریافت نکنیم، ولی در حال حاضر شاهد بازی هستیم که کیفیتی مطلوب، داستانی جذاب و همینطور پشتیبانی عالی داشته که ما را راضی نگه می‌دارد و همچنین باید قبول کرد که ما هرگز نمی‌توانیم عنوانی که بسیاری کاربران در رایانه‌های شخصی تجربه می‌کنند را در کنسول‌های نسل نهمی تجربه کنیم، با این حال عنوان نقش آفرینی دست اول پس از گذشت حدودا دو سال از انتشار اولیه در دسترس ما قرار گرفت. نظر شما چیست؟ شما به‌روزرسانی نسل نهم بازی Cyberpunk 2077 را تجربه کرده‌اید؟ منتظر نظرات شما هستیم.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

نظرات

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا