بهترین اسلحه‌های بازی GTA Online

راهنمای بازی GTA Online | معرفی بهترین سلاح‌ها

فهرستی از سلاح‌های برتر بازی

اگر قصد دارید به سرعت سطح رنک خود را در جی‌تی‌ای آنلاین بالا ببرید، بدون هیچ شک و تردیدی به بهترین اسلحه‌های بازی GTA Online نیاز دارید که در این مقاله به طور کامل به معرفی و نحوه دستیابی به آن‌ها می‌پردازیم.

اینکه بازی جی‌تی‌ای آنلاین یکی از بهترین و محبوب‌ترین آثار صنعت بازی‌های ویدیویی به شمار می‌رود، برهیچکس پوشیده نیست. اثری که اگرچه چیزی بیش از هشت سال از عرضه‌ی آن گذشته، اما همچنان به روند رو به رشد خود ادامه می‌دهد و روزانه بازیکنان بی‌شماری از اقصی نقاط جهان را به خود سرگرم می‌کند. از طرفی، به لطف پشتیبانی بی‌نظیر راکستار گیمز از بازی، بخش آنلاین همواره میزبان محتوای جدیدی است که این امر در گسترش روز افزون جامعه‌ی بازی به شدت تاثیرگذار بوده است.

در وهله‌ی اول، شاید با خودتان بگویید که دیگر زمان مناسبی برای شروع تجربه‌ی جی‌تی‌ای آنلاین نیست، چرا که بازی مملو از پلیرهای حرفه‌ای بوده و اولین ورود به دنیای هیجان‌انگیز لوس سانتوس کار بسیار پیچیده‌ای به نظر می‌رسد. از این رو، در سری مقالات آموزشی، تلاش می‌کنیم تا با معرفی بهترین اسحله‌های بازی و نحوه دستیابی به آن‌ها، سرعت پیشرفت سطح رنک یا همان لول شما در جی‌تی‌ای آنلاین را بیشتر کنیم.

اسلحه‌های بازی GTA Online را از کجا تهیه کنیم؟

تقریبا هر سلاحی که در بازی جی‌تی‌ای آنلاین به آن برخورد می‌کنید، از طریق فروشگاه اسلحه Ammu-Nation قابل خریداری است. در نظر داشته باشید که انتخاب و استفاده از یک سلاح کاملا به رنک فعلی شما بستگی دارد. از این رو، برخی از این سلاح‌ها از همان شروع بازی در دسترس شما قرار دارند، اما در طرف مقابل، تعدادی از آن‌ها در یک رنک به خصوص آزاد می‌شوند که برای دستیابی به آن‌ها، نیاز است سطح رنک خود را ارتقا دهید. هرچند، لازم به ذکر است که تیم توسعه‌دهنده برای تشویق بازیکنان به انجام یک سری چالش‌ها، پاداش‌هایی را برای پلیرها در نظر گرفته که از جمله این جوایز می‌توان به اسلحه‌ی Stone Hatchet اشاره کرد. با این حال، شما می‌توانید اکثر اسلحه‌های قدرتمند و مورد نظر خود را از فروشگاه مذکور خریداری و استفاده کنید.

بهترین اسلحه‌ی GTA Online از نظر راحتی

اسلحه‌ی AP Pistol یکی از جذاب‌ترین و در عین حال ساده‌ترین سلاح‌های بازی برشمرده می‌شود. علی‌رغم ابعاد کوچک، قدرت تخریب این سلاح بیش از آن چیزی است که تصور می‌کنید. به کمک ای‌پی پیستول نه تنها به راحتی می‌توانید دشمنان سرسخت خود را از پا دربیاورید، بلکه با چندین بار شلیک می‌توانید وسیله‌ی نقلیه‌‌ی آن‌ها را هم از بین ببرید. یکی از نقاط قوت این تپانچه، اتوماتیک بودن آن است که به سرعت می‌توانید به سمت هدف مورد نظر خود شلیک کنید.

از همه بهتر، این یکی از چند سلاحی است که می‌توانید از داخل اتومبیل و پنچره به بیرون شلیک کنید؛ موردی که در تعقیب و گریز‌های نفس‌گیر حسابی به دردتان می‌خورد. گفتنی است که ای‌پی پیستول از همان ابتدا در دسترس بازیکنان قرار ندارد و قفل آن در سطح رنک ۳۳ باز می‌شود. همچنین، برای خرید آن باید ۵ هزار دلار پرداخت کنید. اگر یک سلاح پرقدرت و در عین حال ساده و کاربردی می‌خواهید، حتما این تپانچه را امتحان کنید.

بهترین اسلحه‌ی GTA Online از نظر سرعت

انتخاب یک سلاحی که از نظر سرعت مناسب شما باشد، کمی پیچیده است؛ چرا که به سبک و علاقه‌ی شما بستگی دارد. یکی از بهترین اسلحه‌های این گروه، Special Carbine نام دارد که داشتن آن برای همه بازیکنان به خصوص تازه واردان ضروری است. قفل این تفنگ از همان شروع بازی و در رنک اول با قیمت ۱۴ هزار و ۷۵۰ دلار باز می‌شود که نسبت به سایر اسلحه‌های تهاجمی، قیمت بیشتری دارد. کاربین ویژه از نظر دقت نشانه‌گیری و شلیک عالی بوده و در برد کوتاه و بلند، عملکرد بسیار خوبی دارد. همچنین، قدرت تخریب و سرعت آتش آن شگفت انگیز است. توصیه می‌کنم برای اینکه اسلحه‌ی قدرتمندتری داشته باشید، حتما آن را  به Mk II ارتقا دهید.

حریف کاربین ویژه، Advanced Rifle نام دارد. این سلاح در بردهای کوتاه کمی سریع‌تر و قوی‌تر از مورد قبلی است، اما اگر بخواهید از فواصل دور به سمت هدف خود شلیک کنید، باید بدانید که عملکرد چندان خوبی ندارد. البته، شما با استفاده از یک دوربین تفنگ تا حدودی می‌توانید این مشکل را برطرف کنید. رایفل پیشرفته در رنک ۷۰ بازگشایی می‌شود و برای خرید آن باید مبلغ ۱۴ هزار و ۲۵۰ هزار دلار هزینه کنید. از این رو، انتخاب کاربین ویژه یا رایفل پیشرفته به رنک، سبک بازی و علاقه‌ی شما بستگی دارد که دقیقا به دنبال چه چیزی هستید.

بهترین اسلحه‌های بازی GTA Online

بهترین اسلحه‌ی GTA Online از نظر قدرت

چه در دنیای واقعی و در بازی‌های ویدیویی، زمانی که صحبت از قدرتمندترین سلاح به میان زده می‌شود، اسلحه‌های شادگان در ذهن بسیاری از بازیکنان خطور می‌کد. سلاحی که به خاطر ساچمه‌های بزرگ و قوی همه چیز را به کلی از بین می‌برد! این موضوع در بخش آنلاین بازی جی‌تی‌ای وی نیز صادق بوده و شما به کمک تفنگ Assault Shotgun می‌توانید دشمنان را  به معنای واقعی کلمه نابود کنید؛ با این شرط که فاصله‎‌ی شما با هدف باید نزدیک باشد.

این تفنگ ساچمه‌ای از نوع کاملا اتوماتیک بوده که در هر بارگیری، تا هشت دور به طور پی‌درپی تیراندازی می‌کند. بدین ترتیب، در نبردهای نزدیک، اسالت شادگان یکی از بهترین گزینه‌ها است که برخلاف سایر شادگان‌ها، نیازی به ریلود بعد از هر تیراندازی ندارد. همان‌طور که در ابتدای مقاله اشاره کردم، برای خرید این اسلحه باید به فروشگاه Ammu-Nation مراجعه کنید. در نظر داشته باشید که اسالت شادگان در رنک ۳۷ با قیمت ده هزار دلار بازگشایی می‌شود.

بهترین اسلحه‌ی GTA Online از نظر برد

تک تیراندازها همواره یکی از محبوب‌ترین تفنگ‌های بازی‌های ویدیویی تلقی می‌شوند. اسناپیر سنگین یا همان Heavy Sniper بعد از آرپی‌جی، دومین سلاح قدرتمند جی‌تی‌ای آنلاین است که برای دستیابی به آن باید ابتدا رنک خود را به سطح ۹۰ برسانید و ناقابل ۳۸ هزار و ۱۵۰ دلار هم پرداخت کنید. به لطف دوربین قوی و دقیق این تفنگ، تیراندازی از فواصل دور برایتان راحت خواهد بود و برای اینکه با دشمن خود به طور تن به تن مبارزه نکنید، اسنایپر سنگین بهترین گزینه است.

میزان دمیج این تفنگ برابر با ۲۱۶ است. این بدان معنا است که برای کشتن یک فرد نیازی نیست که دقیقا به سر آن تیر بزنید، بلکه اصابت تنها یک گلوله به هر کدام یک از اعضای بدن دشمنانتان، آن را به دیار باقی می‌فرستد. اگر نشانه‌گیری شما دقیق و خوب باشد، با کمک اسنایپر سنگین حتی می‌توان به سمت هلی‌کوپترها هم شلیک کرد. تنها نکته‌ی منفی درباره این اسلحه این است که برخلاف سایر تفنگ‌ها، قابلیت شخصی سازی ندارد.

بهترین اسلحه‌ی GTA Online از نظر پرتابی

اگر دنبال یک سلاح همه کاره می‌گردید، Sticky Bomb را فراموش نکنید. بمب‌های استیکی همان‌طور که از نامشان پیدا است، به اجسام و افراد می‌چسبد و شما به راحتی هرچه تمام می‌توانید آن‌ها را منفجر کنید. این سلاح برای حملات مخفیانه و یا حتی برای راهایی از تعقیب و گریزها بسیار کاربردی بوده و از مهم‌ترین مزیت آن می‌توان به امکان پرتاب اشاره کرد. این بمب‌ها به صورت تکی به فروش می‌رسند که همین خاطر باید مقداری پول نقد برای خرید تعدادی از آن کنار بگذارید. دقت داشته باشید که بمب‌های استیکی در رنک ۱۹ باز شده و هر قطعه از آن به قیمت ۶۰۰ دلار فروخته می‌شود.

بهترین سلاح سرد GTA Online

برخلاف تمامی سلاح‌های سردی که در بازی جی‌تی‌ای آنلاین و از طریق فروشگاه آمو نیشن در دسترس قرار دارند، یکی از آن‌ها از نظر عملکرد کاملا خاص و منحصر به فرد است. این اسلحه، Stone Hatchet نام دارد که خسارت سنگینی را به دشمنتان  وارد می‌کند. البته، قدرت بالای تبر استون مهم‌ترین وجه تمایز آن نسبت به سایر سلاح‌های سرد نیست. چیزی که این تبر را خاص و ویژه کرده، این است پس از نابودی هر یک از دشمنان، شما به مدت ۱۲ ثانیه شکست ناپذیر می‌شوید.

بدون هیچ شک و تردیدی، تبر استون یکی از ارزشمندترین اسلحه‌های بازی GTA Online به حساب می‌آید. اگر به داشتن آن علاقه‌مند شده‌اید، باید بدانید که این اسلحه قابل خریداری نیست و شما برای دستیابی به آن باید چالش Stone Hatchet را با موفقیت انجام دهید. در این ماموریت، اگر بتوانید ۲۵ نفر را با استفاده از تبر مذکور از پا دربیاوردی، سلاح به صورت کاملا رایگان و برای همیشه در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

پاداش این چالش تنها به این یک مورد ختم نشده و در کنار تبر، ۲۵۰ هزار دلار هم جایزه دریافت می‌کنید. همچنین، اگر همچنان مشغول تجربه‌ی بازی رد دد ردمپشن ۲ هستید، خبر خوب این است که با اتمام چالش استون هچت، این سلاح در بازی نام‌برده هم برایتان آزاد می‌شود.

در پایان، لازم به ذکر است که بازی پرطرفدار Grand Theft Auto V و بخش آنلاین آن در حال حاضر روی پلتفرم‌های ایکس‌باکس 360، ایکس‌باکس وان، پلی‌استیشن 3، پلی‌استیشن 4 و رایانه‌های شخصی در دسترس قرار دارد. علاوه بر این‌ها، کاربران کنسول‌های جدید مایکروسافت و سونی نیز به لطف پشتیبانی از عناوین نسل قبلی، به رایگان می‌توانند آن را با همان کیفیت نسل هشتمی روی ایکس‌باکس سری ایکس، ایکس‌باکس سری اس و پلی‌استیشن 5 تجربه کنند. طبق تازه‌ترین گزارش منتشر شده از سوی شرکت ناشر، فروش این عنوان به تازگی از مرز ۱۵۵ میلیون نسخه عبور کرده که مهم‌ترین دلیل پیشرفت و فروش چشمگیر بازی مربوط به بخش آنلاین آن یعنی GTA Online می‌شود.

خبر خوب برای بازیکنان نسل نهم این است که انتشار بازی برای پلتفرم‌های جدید به طور رسمی از سوی راکستار گیمز تایید شده و قرار است نسخه‌ی ارتقا یافته جی‌تی‌ای وی در ماه مارس سال ۲۰۲۲ میلادی (برابر با اسفند سال ۱۴۰۰ و یا فروردین سال ۱۴۰۱) روانه بازار شود. البته، این نسخه در ابتدا برای عرضه در بیستم آبان ماه امسال (مصادف با یازدهم نوامبر سال جاری میلادی) برنامه ریزی شده بود که به دنبال عرضه‌ی ریمستر سه بازی قدیمی از مجموعه، انتشار این نسخه چند ماه عقب افتاد. تیم توسعه‌دهنده مدعی است که این نسخه یک پورت ساده برای کنسول‌های جدید ایکس‌باکس و پلی‌استیشن نیست و به احتمال قوی محتوای تازه به همراه بهبودهای چشمگیر گرافیکی در راه هستند. هنوز جزئیات بیشتری از پیشرفت‌های نسخه‌ی نسل نهم بازی در دسترس نیست و اطلاعاتی هم از کیفیت اجرایی بازی در کنسول‌های جدید به اشتراک گذاشته نشده است. از طرفی هم اجرای بازی در رزولوشن 4K و نرخ ۶۰ فریم بر ثانیه در حال حاضر به عنوان یک شایعه تلقی می‌شود. 

0 0 آراء
امتیاز مطلب

نظرات

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا