بازی Astral Chain

پیش‌نمایش بازی Astral Chain

ژاپن‌پانک!

بازی Astral Chain می‌تواند مکملی بی‌نظیر برای موفقیت‌های نینتندو سوییچ در سال جاری باشد. همه چیز در این عنوان متفاوت از سایر بازی‌های انحصاری این کنسول به نظر می‌رسد و همین مسئله باعث شده تا نگاه‌های زیادی مجذوب این بازی شود.

احتمالا بتوانیم Astral Chain را معجونی از عقاید طراح بازی Nier Automata و خالق سری Bayonetta بدانیم. باز هم استودیو ژاپنی Platinum Games دست به کار شده تا یک بازی اکشن دیگر را توسعه دهد اما این بار، با یک اثر متفاوت روبرو هستیم. هر چند که این آی‌پی جدید شباهت‎های زیادی به بازی‌های قبلی استودیو دارد، اما باید اعتراف کرد که یک سر و گردن بالاتر از عناوین گذشته پلتینوم گیمز است. به عبارتی دیگر می‌توان گفت که سازندگان آن تا حد توان از نقاط قوت بازی‌های خود استفاده کرده‌اند تا یک بازی انحصاری مورد انتظار را برای کنسول سوییچ توسعه دهند.

وقایع بازی Astral Chain در شهری به نام آرک رخ خواهد داد. ظاهرا اشخاص ناشناسی عمدا (و یا شاید هم سهوا) باعث شده‌اند تا دروازه‌های شهر به روی موجوداتی ناشناخته باز شود و آرامش و امنیت مردم در خطر بیافتد. پلیس شهر آرک با بهره‌گیری از تکنولوژی‌های واپسین سال‌های قرن بیست و یکم، خود را موظف به برقراری آرامش می‌داند و به همین دلیل، بخش قابل توجهی از نیرو‌های مجهز و خبره‌ی خود را به سراغ بیگانگان و همچنین بانیان ورود آنها به شهر آرک می‌فرستد.

شما در طول بازی به جای یک پلیس جوان، تازه کار اما حاذق، ایفای نقش خواهید کرد. قبل از ورود به بازی، باید از بین یک خواهر و برادر دو قلو، شخصیت مدنظرتان را انتخاب کنید و بعد از آن هم شروع به شخصی‌سازی کنید تا مواردی از قبیل اسم، رنگ پوست، مو و امثال اینها را باب سلیقه خودتان تغییر دهید.

بازی Astral Chain
یکی از شخصیت‌های مرموز بازی که به نظر، نقش پررنگی در ورود موجودات عجیب و غریب به زمین داشته است. به نظر می‌رسد آنتاگونیست بازی، یکی از جذابیت‌های Astral Chain باشد.

این بار قرار است که با موجودات عجیب و غریب در فضای سایبرپانک ملاقات کنیم اما با این وجود، دشمنان ما بیشتر شبیه به موجودات افسانه‌ای عصر مدیوال (Medival) هستند تا اواخر قرن ۲۱ و همین مسئله باعث شده است تا اتمسفری منحصر به فرد در این بازی حاکم باشد. با توجه به محدودیت‌های سخت افزاری کنسول نینتندو سوییچ، سازندگان ترجیح داده‌اند تا به جای نمایش گرافیکی واقع گرایانه، از سبک گرافیکی سل شید بهره ببرند؛ انتخابی که از هر نظر منطقی به نظر می‌رسد.

با توجه به محدودیت‌های سخت افزاری کنسول نینتندو سوییچ، سازندگان ترجیح داده‌اند تا به جای نمایش گرافیکی واقع گرایانه، از سبک گرافیکی سل شید بهره ببرند.

به هر حال بازی Astral Chain، توسط یک استودیوی ژاپنی و برای یک کنسول ژاپنی در حال ساخت است. از طرفی دیگر هم وقایع داستانی در یکی از شهر‌های تخیلی – که شباهت زیادی به کانسپت‌های مربوط به آینده توکیو دارد – رخ می‌دهد؛ بنابراین، انتخاب این سبک گرافیکی را می‌توانیم یک تصمیم هوشمندانه از جانب پلتینوم گیمز بدانیم.

با توجه به تریلر‌ها، به نظر می‌رسد که برای وسعت محیط‌ها، Nier Automata منبع الهام سازندگان Astral Chain بوده است. البته که نمی‌توان این عنوان را یک بازی Open World دانست اما از طرفی دیگر هم، انکار وجود محیط‌های بزرگ غیرممکن به نظر می‌رسد. با این وجود، سازندگان استفاده‌های جالبی از محیط آن داشته‌اند. می‌توانید با برخی از NPC‌هایی که در محیط بازی هستند حرف بزنید تا با انجام ماموریت‌های فرعی، امتیازات بیشتری دریافت کنید. البته که ماموریت‌های فرعی جزئی و کوتاه به نظر می‌رسد و بعید است که وقت زیادی از بازیکن بگیرد. با این وجود، قرار نیست که صحبت با سایر شخصیت‌ها تاثیر خاصی در خط اصلی داستان داشته باشد و صرفا از این مکانیزم، می‌توانید برای تغییرات جزئی در روند مراحل بازی استفاده کنید.

در کنار اتمسفر جذابی که برای این بازی در نظر گرفته شده، اکشن تمام عیار آن می‌تواند دلیل دیگری باشد که هر بازیکنی را به سمت تجربه این عنوان سوق می‌دهد. تریلری که در مراسم E3 2019 از سمت تیم سازنده منتشر شد، مرحله‌ای را نشان می‌داد که شخصیت اصلی بازی سوار بر یک موتور فوق پیشرفته با سرعت زیاد در حال حرکت در یک تونل بود و در همین حین، به سمت دشمنان تیراندازی می‌کرد. بنابراین انتظار می‌رود که موتور این پلیس جوان، هیجان قابل توجهی را در بسیاری از مراحل بازی Astral Chain به خود اختصاص دهد. البته که تیراندازی مختص به موتور و وسایل نقلیه‌ نمی‌شود و شما می‌توانید در تمام مبارزات از تفنگی که در اختیارتان قرار گرفته است، برای ضربه زدن به دشمنانتان استفاده کنید.

بازی Astral Chain
انواع و اقسام فضاها را در بازی مشاهده خواهید کرد؛ احتمالا از همین حالا، باید بابت تنوع در محیط‌های بازی، آسوده خاطر باشیم.

تمرکز اکشن بازی، روی استفاده از سلاح‌های سرد و رباتی به نام لیجن (Legion) است که در ادامه به او می‌پردازیم. علاوه بر کمبو‌های Beat’em Up، می‌توانید از یک شمشیر قدرتمند به روش‌های گوناگون و جذاب به دشمنان بزرگ و کوچک ضربه بزنید. استفاده از لیجن، دقیقا همان چیزی است که بازی Astral Chain را از هر بازی دیگری مستثنی می‌کند. به عبارتی می‌توان گفت که لیجن اصلی‌ترین سلاح شما در طول بازی خواهد بود. شاید بتوانید بدون استفاده از تفنگ و یا سایر سلاح‌های سرد دشمنانتان را از پیش رو بردارید، اما برای مبارزه با بسیاری از آنها و همچنین شکست دادن باس‌ها (غول آخر‌ها) نیاز مبرمی به لیجن دارید.

اکشن تمام عیار آن می‌تواند دلیل دیگری باشد که هر بازیکنی را به سمت تجربه این عنوان سوق می‌دهد.

کنترل لیجن با استفاده از یک زنجیر صورت می‌گیرد و شما می‌توانید با استفاده از این سلاح، برای ضربه زدن از پشت (کریتیکال)، بستن زنجیر به دور دست و پای دشمنان و همچنین پرت کردن حواس آن‌ها استفاده کنید. در کنار کمبو‌های متنوعی که سلاح‌های سرد و گرم در اختیار بازیکن قرار می‌دهد، لیجن دنیای جدیدی را برای مخاطب تعریف می‌کند. با استفاده از امتیازاتی که در طول بازی کسب می‌کنید، می‌توانید به کمک درخت مهارت‌ها، توانایی شخصیت اصلی را افزایش دهید تا دنیایی از کمبو‌های مختلف در اختیار شما قرار بگیرد.

تیرکمان، ربات چهارپای سریع، شمشیر و تبر از توانمندی‌های لیجن به شمار می‌آید و این شما هستید که به او دستور می‌دهید تا در غالب کدام یک از گزینه‌های گفته شده، شروع به مبارزه کند.

بازی Astral Chain
یکی از مکانیک‌های داخل بازی باعث می‌شود تا برخی از آیتم‌های پنهان، به نمایش دربیایند. این حالت برای حل بسیاری از ابهامات در روند مراحل می‌تواند کمک حال بازیکن باشد.

بارها و بارها در اخبار گوناگون شنیده‌ایم که بسیاری از بازیسازان به دلیل محدودیت‌های سخت افزاری نینتندو سوییچ، از انتشار بازی برای این کنسول امتناع می‌کنند اما در طرف مقابل، بازیسازانی هم هستند که به سبب امکانات سخت افزاری جذاب این کنسول، عناوین منحصر به فردی خلق می‌کنند. وجود بخش همکاری دو نفر، جبری بود که به علت وجود جوی‌کان‌های سوییچ، بر گردن پلتینوم گیمز افتاد! می‌توانید به صورت آفلاین در کنار یکی از دوستانتان مشغول بازی Astral Chain شوید؛ به این صورت که یک نفر کنترل شخصیت اصلی بازی را عهده‌دار می‌شود و نفر دیگر هم لیجن را تحت کنترل خود در می‌آورد.

البته نیازی نیست برای تجربه این بازی در بخش نیازمندی‌های روزنامه، آگهی جذب بازیکن دهید. این امکان وجود دارد که به تنهایی هم شخصیت اصلی بازی و هم لیجن را در یک قاب کنترل کنید بنابراین هیچ اجباری برای تجربه این بازی به صورت چند نفره وجود ندارد.

نمایش‌هایی که تا به امروز از Astral Chain دیده‌ایم، اطلاعات خاصی از داستان بازی در اختیار عموم قرار نمی‌دهد. تنها مسئله نگران‌کننده، عمق داستان و شخصیت پردازی بازی است. با این وجود، نمی‌توان این عنوان را از حالا قضاوت کرد اما چیزی که باعث می‌شود که Astral Chain، یکی از مورد انتظارترین بازی‌های سال باشد، اکشن جذاب و گرافیک و طذاحی محیط منحصر به فرد بازی آن است؛ بازی‌ای که می‌تواند باعث استحکام زنجیره بازی‌های انحصاری با کیفیت نینتندو سوییچ باشد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

نظرات

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا