شخصیت های Assassin’s Creed
1%
  • 10/10

تایپ MBTI شما شبیه به کدامیک از شخصیت های Assassin’s Creed است؟

کدام عضو انجمن برادری هستی؟!

تایپ MBTI شما شبیه به کدامیک از شخصیت های Assassin’s Creed است؟ ۱۴ ۲۲ خرداد ۱۴۰۳ مقالات جانبی (گیم) کپی لینک

در این مطلب می‌خوایم بررسی کنیم که کدامیک از شخصیت های Assassin’s Creed با تایپ‌های شخصیتی تست مایرز بریگز (Myers-Briggs) هماهنگ هستند. اگر طرفدار بزرگترین فرانچایز یوبیسافت هستید و به این موضوع هم علاقه دارید، این مطلب برای شماست.

علیرغم مشکلات بزرگی که طی چند سال اخیر داشته، Assassin’s Creed همچنان یکی از پرسود‌ترین فرانچایز‌های صنعت بازی به‌شمار می‌رود و تاحدودی توانسته محبوبیت خود را بین طرفداران حفظ کند. شاید برای برخی سوال پیش بیاید که این فرانچایز چگونه خلق شده است؟ کمپانی یوبیسافت ابتدا قصد داشت اسپین آفی کوتاه از عنوان به‌شدت موفق Prince of Persia بسازد اما ایده سفر در زمان باعث شد تا گذری به دوره‌های مختلف تاریخ زده و با فرقه قاتلین حسن صباح که بیشتر به حشاشین معروف بودند، آشنا شوند. وقتی اولین عنوان فرانچایز در سال ۲۰۰۷ عرضه و با استقبال غیرقابل توصیف مواجه شد، یوبیسافت تصمیم گرفت داستان‌های بیشتری از فرقه حشاشین را برای علاقه‌مندان بازی اول به تصویر بکشد.

متاسفانه استفاده از فرمولی تکراری و پررنگ کردن نقش پرداخت‌های درون برنامه‌ای باعث شد تا این فرانچایز محبوب با گذر زمان افت کند و دیگر آن حس و حال سابق را نداشته باشد. با این حال یوبیسافت همچنان مشغول توسعه عناوین جدید است که یکی از آنها Assassin’s Creed Shadow نام دارد و قراره طرفداران را به اواخر دوره سنگوکو ژاپن ببرد. به‌مناسبت انتشار اولین تریلر گیم‌پلی این عنوان جدید در جریان رویداد مجازی ایکس باکس، تصمیم داریم نگاهی به برخی از محبوب‌ترین شخصیت ‌های Assassin’s Creed داشته باشیم.

محبوب‌ترین شخصیت های Assassin’s Creed که ممکن است شبیه به شما باشند

اولاین دگراندپری – تایپ ENTP

عنوانی که در آن معرفی شد: Assassin’s Creed Liberation

اولاین بسیار باهوش، سریع و خلاق است، تمامی ویژگی‌هایی که یک شخص با تایپ شخصیتی ENTP می‌تواند داشته باشد. او علیرغم کم بودن سن و پایین بودن تجربه‌اش، توانایی دور زدن تمپلارها را دارد و به‌همین خاطر همیشه دست راست کانر بوده است. یکی دیگر از مشخصه‌های این تایپ شخصیتی که در اولاین دیده می‌شود، حس همدردی با دیگران است. در واقع او هیچگاه از همدردی با دیگران و حمایت کردنشان امتناع نمی‌کند.

ایوور وارینسدوتیر – تایپ ENTJ

عنوانی که در آن معرفی شد: Assassin’s Creed Valhalla

جای هیچ شکی نیست که ایوور یکی از قدرتمندترین شخصیت های Assassin’s Creed است، چون این پتانسیل را دارد تا به‌تنهایی یک لشکر را تار و مار کند. البته او به‌خاطر داشتن روحیه رهبری و همچنین اهمیتی که برای برنامه‌ریزی‌های بلند مدت و داشتن نقشه بی‌نقص قائل است، ترجیح می‌دهد به‌صورت تیمی عمل کند، درست مثل یک ENTJ.

شی کورمک – تایپ ISTJ

عنوانی که در آن معرفی شد: Assassin’s Creed Rouge

وفاداری یک ویژگی مشترک بین افراد با تایپ شخصیتی ISTJ است و علیرغم خیانتش به انجمن برادری اساسین‌ها، شی کورمک بارها با کشتن اساسین‌های بزرگ مثل آدوالی، وفاداری خود به تمپلارها را اثبات کرده است. او نه‌تنها قدرتمند است، بلکه اعتماد به نفس بالایی دارد و به تمامی قابلیت‌هایش واقف است.

الطائر ابن لااحد – تایپ INTJ

عنوانی که در آن معرفی شد: Assassin’s Creed 1

بدون شک الطائر بهترین شخصیت‌پردازی را در میان تمامی اساسین‌های فرانچایز دارد، زیرا از جنگجویی خام، عجول و نابالغ به رهبری دانا، فداکار و فروتن تبدیل شد که الگوی اساسین‌های نسل بعدی است. با اینکه کمی طول کشید تا بتواند چهره واقعی المعلم را ببیند، اما او جوان باهوشی بود که همیشه مشکلاتش را با روشی خلاقانه و کارآمد حل می‌کرد. درست مثل هر فردی با تایپ شخصیتی INTJ، الطائر تمایل داشت تا هر چیزی که سر راهش قرار می‌گرفت را با دقت تجزیه و تحلیل کند. استقلال و توانایی‌های رهبری هم از دیگر ویژگی‌هایی است که باعث شد به افسانه‌ای بزرگ در تاریخ اساسین‌ها تبدیل شود.

کاساندرا – تایپ ESTP

عنوانی که در آن معرفی شد: Assassin’s Creed Odyssey

تقریبا هیچکدام از شخصیت های Assassin’s Creed به اندازه کاساندرا شوخ طبع نیستند. او ارزش خاصی برای عدالت قائل است، به‌طوری که حتی از خطاهای برادرش، الکسیوس نیز چشم پوشی نکرد و وقتی نتوانست متقاعدش کند، او را از میان برداشت. کاساندرا همچنین جنگجوی فوق العاده قدرتمندی است که بدون داشتن استراتژی و برنامه مشخص وارد قلمرو دشمنان خود نمی‌شود. شاید او اولین شخصیت زن فرانچایز نباشد اما بدون شک محبوب‌ترین است.

کانر کنوی – تایپ ISFJ

عنوانی که در آن معرفی شد: Assassin’s Creed 3

کانر کنوی شباهت بسیار زیادی به پدربزرگش، ادوارد کنوی دارد اما برخلاف او و پدرش، نمی‌تواند احساسات خود را کنترل کند و اغلب حین تصمیم‌گیری تحت تاثیر خشم درونش قرار می‌گیرد. او انسانی درون‌گرا است که درست مثل کاساندرا برای عدالت‌خواهی ارزش خاصی قائل است. خوشبختانه کانر در طول داستان Assassin’s Creed 3 موفق می‌شود به احساسات و خشم خود تسلط پیدا کند و تصمیمات هوشمندانه‌ای بگیرد. همین پی بردن به اشتباهات و تلاش کردن در صدد جبران آنها ثابت می‌کند که کانر یک ISFJ است.

ادوارد کنوی – تایپ ESFP

عنوانی که در آن معرفی شد: Assassin’s Creed Black Flag

ادوارد یکی از معدود اساسین‌هایی است که تمرکزش روی مبارزه با تمپلارها نبود، بلکه سعی داشت افرادی که از قدرت در دستشان سوءاستفاده می‌کنند را از میان بردارد و به حکومت دیکتاتورها پایان بدهد. بله ادوارد ابتدا یک دزد دریایی مغرور بود که به هیچ چیزی جز خودش اهمیت نمی‌داد، اما وقتی با انجمن برادری آشنا شد تصمیم گرفت در مسیر متفاوتی قدم بردارد و دنیا را برای فرزندانش به مکانی بهتر تبدیل کند. شخصیت برون‌گرا، مغرور بودن، حس کنجکاوی، روحیه رهبری و همچنین هوش تحسین برانگیزش همگی داد می‌زنند که ادوارد یک ESFP است.

جیکوب فرای – تایپ ENFP

عنوانی که در آن معرفی شد: Assassin’s Creed Syndicate

برخلاف خواهر دوقلویش، جیکوب انسانی ریسک پذیر و نترس است که بر اساس مجموعه قوانین منحصر به‌فرد خودش که اغلب جای بحث دارند، زندگی می‌کند. او همیشه عاشق قرار گرفتن در موقعیت‌های خطرناک بوده، زیرا هم از هیجان آنها لذت می‌برد و هم دوست دارد مهارت‌های چشمگیرش را آزمایش کند، درست مثل هر فردی با تایپ شخصیتی ENFP. جیکوب ذاتا یک ماجراجو نترس است که با سر خم کردن جلوی ظالم‌ها و تسلیم شدن در برابر آنها آشنایی ندارد. مواقعی بوده که او بدون برنامه وارد مکانی بشود و آشوب به پا کند، اما اکثر مواقع ترجیح می‌دهد مشکلاتش را با روش‌های خلاقانه حل کند.

ایوی فرای – تایپ ESTJ

عنوانی که در آن معرفی شد: Assassin’s Creed Syndicate

شاید سیندیکت بهترین اثر فرانچایز نباشد (من به‌شخصه اصلا این ادعا را قبول ندارم)، اما بازی در نقش ایوی مطمئنا مشکلات آن را به میزان قابل توجهی جبران کرده است. ایوی همیشه اساسین باهوشی بوده که برای هر شرایطی یک برنامه منحصر به‌فرد دارد و برخلاف برادرش ترجیح می‌دهد بی‌سروصدا دشمنان خود را از میان بردارد. او به طور باورنکردنی باهوش، سریع و قابل اعتماد است که همگی از ویژگی‌های تایپ شخصیتی ESTJ هستند.

آرنو دوریان – تایپ ESFJ

عنوانی که در آن معرفی شد: Assassin’s Creed Unity

آرنو دوریان انسانی حساس، دلسوز و به‌شدت رومانتیک است. قبل از اینکه به حقیقت کشته شدن پدرش بدست شی کورمک پی ببرد و به انجمن برادری بپیوندد، آرنو جوانی سر به هوا بود که اغلب به عواقب کارهای خود اهمیت نمی‌داد. او همچنین سرشار از انرژی بود به‌طوری که در مرحله آغازین بازی برای پس گرفتن ساعتش از یک کیف‌قاپ، پشت بام‌های پاریس را زیر و رو کرد.

بایک از سیوا – تایپ INFJ

عنوانی که در آن معرفی شد: Assassin’s Creed Origins

درست مثل هر فردی با تایپ شخصیتی INFJ، بایک یک محافظ بی‌باک و جنگجویی قدرتمند است که مهرات‌های رهبری غیرقابل انکاری دارد و همیشه از اعتقادات خود دفاع می‌کند. او همچنین بسیار منطقی است، زیرا با اینکه پسرش به شکل وحشتناکی به قتل رسید، اما باعث نشد که در راه انتقام قدم بردارد و انسانیت خودش را از دست بدهد. برخی فکر می‌کنند بایک چیزی برای از دست ندادن ندارد و به‌همین خاطر بدون ترس مقابل دشمنان خود که گاهی اوقات خدایان اساطیری مصر هستند، قرار می‌گیرد. اما حقیقت ماجرا این است که بایک امنیت و آرامش مظلومان را بر خود مقدم می‌داند، چون نمی‌خواهد دیگران هم به سرنوشت تلخ فرزندش دچار بشوند.

اتزیو آدیتوره دافیرنزه – تایپ INFP

عنوانی که در آن معرفی شد: Assassin’s Creed 2

درنهایت می‌رسیم به اتزیو آدیتوره دافیرنزه که چهره فرانچایز Assassin’s Creed است و شهرت غیرقابل وصفی میان علاقه‌مندان بازی‌های کامپیوتری دارد. به‌همین خاطر هم تنها شخصیتی است که داستان بی‌نظیرش در یک سه‌گانه شاهکار و تکرارنشدنی روایت شد. اتزیو بعد از الطائر بهترین شخصیت‌پردازی را دارد، زیرا از جوانی مغرور، عجول و متکبر که به عواقب کارهایش فکر نمی‌کرد به رهبری فداکار، فروتن و ماهری تبدیل شد که انجمن برادری اساسین‌ها در ایتالیا را برای مدتی طولانی سر پا نگه داشت. او همچنین فردی صمیمی، وفادار و قابل اعتماد است که علیرغم برون‌گرا بودنش، احساسات خود را خیلی راحت بروز نمی‌کند و به‌همین خاطر درک کردن او نسبت به دیگران کمی دشوارتر است.

امیدوارم که از این مطلب لذت برده باشید. نظر شما در این رابطه چیست؟ جای کدامیک از شخصیت‌ها در لیست خالی است؟ شما از نظر شخصیتی شبیه به کدامیک از شخصیت های Assassin’s Creed هستید؟ نظرات خود را در بخش کامنت با ما به اشتراک بگذارید.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

14 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments