برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
10 فیلم انگیزه‌بخشی که باید قبل از مرگ تماشا کنید

10 فیلم انگیزه‌بخشی که باید قبل از مرگ تماشا کنید

لیستی متشکل از برترین فیلم‌های آموزنده‌ی تاریخ سینما

1%
  • 0/10
10 فیلم انگیزه‌بخشی که باید قبل از مرگ تماشا کنید ۱ ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ مقالات جانبی (سینمایی) کپی لینک

در این لیست از بهترین‌ فیلم‌های دنیای سینما، به سراغ تجربه‌های احساسی و تاثیرگذاری رفته‌ایم که با داستان خود برای مخاطبین‌شان الهام‌بخش بوده‌اند. در هر یک از این فیلم‌ها، با داستان آموزنده‌ای همراه می‌شویم که شخصیت‌ اصلی داستان در آن لحظه‌های مهمی از زندگی خود را پشت سر می‌گذارد. با اینکه تمامی این فیلم‌ها در یک لیست با عنوان تاثیرگذارترین فیلم‌های سینما گرد هم جمع شده‌اند، هر یک از آن‌ها ممکن است ژانر مختص به خود را داشته باشند و تجربه‌های متفاوتی اعم از کمدی، درام و ماجراجویی به ارمغان آورند. با مرور این لیست از تاثیرگذارترین فیلم‌هایی که حس خوبی را به بیننده‌ی خود القا می‌کنند همراه ما باشید.

۱۰. Silver Linings Playbook

10 فیلم انگیزه‌بخشی که باید قبل از مرگ تماشا کنید

یک فیلم درام و کمدی به کارگردانی دیوید او. راسل که در سال ۲۰۱۲ اکران شده و داستان مردی شدیدا ناپایدار از لحاظ روانی را روایت می‌کند که پس از یک تجربه‌ی روانی عجیب، خودش را در کالبد یک زن جوان در می‌یابد که درحال دست و پنجه نرم کردن با زندگی خودش است. فیلم Silver Linings Playbook یک درام انگیزه‌بخش و امیدوارکننده است که به سبک و سیاق خودش می‌خواهد تطبیق‌پذیری انسان با هر شرایط سخت و طاقت‌فرسایی را به تصویر بکشد.

۹. Chef

10 فیلم انگیزه‌بخشی که باید قبل از مرگ تماشا کنید

فیلم Chef که در سال ۲۰۱۴ به کارگردانی جان فاورو به اکران رسیده است، ماجرای یک سرآشپز معروف و کارکشته را روایت می‌کند که به یکباره تصمیم گرفته همراه با خانواده‌ی کوچک خودش، یک رستوران سیار افتتاح کند و دوباره به آشپزی کردن بپردازد. فیلم Chef با حضور ستارگان جذاب و صمیمی‌اش، از ابتدا تا انتها سرگرم‌کننده است. با این فیلم می‌توانیم نگاهی داشته باشیم به قسمت‌های متفاوت زندگی انسان امروزی و دست و پنجه نرم کردنش با دنیای اطراف.

۸. The Intouchables

10 فیلم انگیزه‌بخشی که باید قبل از مرگ تماشا کنید

فیلم The Intouchables که در سال ۲۰۱۱ به کارگردانی الیویر ناکاچه اکران شده است، روایتگر داستان یک مرد جوان است که فرصت کار کردن برای یک مرد ثروتمند و فلج را پیدا می‌کند. این مرد جوان هر چه زمان بیشتری را با این مرد ثروتمند اما ناتوان سپری می‌کند، با ابعاد جدید و متفاوتی نسبت به زیبایی‌های زندگی اطرافش آشنا می‌شود و به نوبه‌ی خود می‌تواند تاثیر بسیار ارزشمندی روی مخاطب فیلم داشته باشد. کارگردانی و همچنین اجرای بدون نقص و تماشایی ستارگان سبب خلق یکی از زیباترین درام‌های سینما شده است.

۷. Wild

10 فیلم انگیزه‌بخشی که باید قبل از مرگ تماشا کنید

شخصیت اصلی فیلم Wild که یک زن جوان است، پس از پشت سر گذاشتن یک تجربه‌ی تلخ و تراژیک در زندگی‌اش تصمیم به رها کردن همه‌ چیز و رهسپار شدن در طبیعت را می‌گیرد و به نوبه‌ی خود سعی می‌کند با استفاده از روش‌های دیگری به دنبال یک تعامل رضایت‌بخش با جامعه‌ی اطراف خودش باشد. فیلم Wild که در سال ۲۰۱۴ به کارگردانی جین-ارک والی به اکران رسیده است، لحظه به لحظه مخاطب را بیشتر با شخصیت‌اصلی داستان آشنا می‌کند و همزمان یک تجربه‌ی انگیزه‌بخش و جذاب را برای او به ارمغان می‌آورد.

۶. Rocky

10 فیلم انگیزه‌بخشی که باید قبل از مرگ تماشا کنید

فیلم Rocky که در سال ۱۹۷۶ به کارگردانی جان جی. اویلدسن به اکران رسیده است، ماجرای یک بوکسور آزاد به نام راکی را روایت می‌کند که برای چند دلار بیشتر سعی در پیدا کردن رقیب‌های جدید و پول گرفتن از دلالان مسابقه است. فیلم Rocky بدون شک یک شاهکار بی‌نظیر در تاریخ سینما است و در طول روایت خود یک داستان بی عیب و نقص را به همراه دارد. در این فیلم با راکی همراه شوید و مشاهده کنید که چگونه حتی یک بوکسور آماده‌ی مبارزه هم گاهی بیرون از رینگش در مقابل زندگی کمر خم می‌کند.

۵. The King’s Speech

10 فیلم انگیزه‌بخشی که باید قبل از مرگ تماشا کنید

فیلم The King’s Speech یک روایت سرگرم‌کننده و جالب درباره‌ی پادشاهی را به همراه دارد که از لکنت زبان رنج می‌برد و این موضوع تقریبا وقار پادشاهی‌اش را حین سخنرانی زیر سوال برده است. از همین رو تصمیم به استخدام چند مربی و به راه انداختن تعدادی برنامه‌ی جدید می‌گیرد که لکنت زبان خودش را کنترل کند. فیلم The King’s Speech که به کارگردانی تام هوپر در سال ۲۰۱۰ به اکران رسیده، با فضای آرام خود شخصیت‌های مهمش را زیر ذره‌بین می‌گیرد و از طریق مشکل لکنت زبان پادشاه و سعی او برای برطرف کردنش، ایستادگی و لجاجت یک مرد در مقابل ناهمواری‌های زندگی را به تصویر می‌کشد.

۴. Adam’s Apples

10 فیلم انگیزه‌بخشی که باید قبل از مرگ تماشا کنید

در فیلمنامه‌ی فیلم Adam’s Apple  یک جنایتکار نئو-نازی را داریم که به گذران وقت نزد تحت آموزش‌های یک کشیش محکوم شده است. در طول این نمایش، این جنایتکار با ارزش‌های والای یک انسان از نقطه‌نظر کشیش و باقی افراد حاضر در مکان، آشنا می‌شود و بیننده‌ی فیلم نیز در طول این مسیر او را همکاری می‌کند. فیلم دانمارکی Adam’s Apples که به کارگردانی اندرس توماس جنسن در سال ۲۰۰۵ به اکران رسیده است، مثل دیگر فیلم‌های حاضر در این لیست، به موضوع تغییر در انسان می‌پردازد و نیمه‌ی پر لیوان زندگی را نشان می‌دهد.

۳. The Diving Bell and the Butterfly

10 فیلم انگیزه‌بخشی که باید قبل از مرگ تماشا کنید

فیلم The Diving Bell and the Butterfly که به کارگردانی جولیان شنیبل در سال ۲۰۰۷ به اکران رسیده است، در کمال ناباوری داستان واقعی یک ویرایشگر در یک مجله‌ی فرانسوی را روایت می‌کند که طی یک اعتصاب سهمگین، کنترل تمامی اعضای بدنش را به جز یک چشم، از دست می‌دهد. این فیلم سرشار از لحظات شاد و البته ناراحت‌کننده‌ای است که متوقف شدن تمامی برنامه‌های از پیش طراحی شده طی یک اتفاق ناگوار را به تصویر می‌کشند. مقاومت پایدار و محکم شخصیت اصلی فیلم در طول داستان، مورد حائز اهمیت و جذابی است که بیننده را به سمت فیلم The Diving Bell and the Butterfly جذب می‌کند.

۲. It’s a Wonderful Life

10 فیلم انگیزه‌بخشی که باید قبل از مرگ تماشا کنید

نظرتان درباره‌ی یک اثر کلاسیک بسیار ارزشمند چیست؟ روایت یک مرد آشفته که با محیط پیرامونش گلاویز شده و به یکباره سر و کله‌ی یک فرشته پیدا می‌شود که چگونگی عادی به نظر رسیدن زندگی اطرافیان این مرد را در صورتی که او مرده باشد به او نشان می‌دهد. فیلم It’s a Wonderful Life بسیار هوشمندانه و واضح داستان خودش را روایت می‌کند و در طول این نمایش کلاسیک و جذاب، حضور جیمز استوارت را به عنوان شخصیت اصلی داستان در اغلب سکانس‌ها داریم که یکی از عجیب‌ترین ماجراجویی‌های زندگی‌اش را تجربه می‌کند.

۱. As Good as It Gets

10 فیلم انگیزه‌بخشی که باید قبل از مرگ تماشا کنید

فیلم As Good as It Gets در پلات خود یک مرد میانسال را دارد که از اختلالات روانی رنج می‌برد و لحظه به لحظه شاهد تغییر حالات رفتاری او هستیم. این فیلم روایتگر یک داستان استثنایی است که در آن اختلالات روانی و بسیار حاد یک فرد میانسال، نه‌تنها موجب محدودیت و نگه‌داشتن خلاقیت او نشده، بلکه به عنوان یک موهبت و روشی برای به موفقیت عمل می‌کند. بخش عظیمی از موفقیت‌های این فیلم تاثیرگذار، اجرای تماشایی و به‌یادماندنی جک نیکلسون به عنوان شخصیت اصلی داستان است.

شما چه تعداد از فیلم‌های حاضر در این لیست را تماشا کرده‌اید؟ به نظر شما تاثیر رویدادهای داستانی و شخصیت‌پردازی کاراکترها در این عناوین به اندازه‌ای است که بتوان آن‌ها را جزو تاثیرگذارترین فیلم‌هایی که باید قبل از مرگ تماشا کرد، قرار داد؟نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments