بررسی‌ها در رسانه‌ی سرگرمی به اشکال مختلفی انجام می‌شوند. از بررسی‌های استاندارد گرفته تا بررسی‌ بازی‌های در حال انجام و بررسی‌های به‌روزشده، همگی بخشی از پروسه‌ی بررسی محصولات در سرگرمی هستند. به جز بازی‌های ویدیویی، محصولات دیگر حوزه‌ی سرگرمی مثل فیلم‌های سینمایی و سریال‌های تلویزیونی هم از دیگر مواردی هستند که ما به سراغ بررسی آن‌ها بر اساس نمره می‌رویم.

نمره‌ی یک بازی بر چه اساسی تعیین می‌شود؟

در واقع هیچ فرمول یا الگوریتمی برای نمره‌ی نهایی یک بازی وجود ندارد. نمره‌ای که سرگرمی در انتهای بررسی به یک بازی اختصاص می‌دهد، صرفا نقش یک پایه را برای نظر منتقد ایفا می‌کند و حس منتقد به بازی را در قالب یک عدد بیان می‌کند. به این معنی که آن نمره لزوما ارزش واقعی بازی را نشان نداده و برای ارزیابی عملکرد آن، خواندن بررسی هم لازم است. بررسی‌های نوشته‌شده از چند مرحله‌ی مختلف در تحریریه عبور کرده، خوانده و ویرایش می‌شوند تا در منصفانه‌ترین حالت ممکن به دست مخاطبان ما برسند.

سرگرمی برای ارزش‌گذاری بازی‌ها از دقت نمره‌ی ۰.۵ استفاده می‌کند. لیست کامل نمره‌ها در کنار عنوانشان را در ادامه می‌بینیم:

 

بررسی‌های در حال انجام و بازی‌های اِرلی اَکسِس (بررسی اولیه)

بازی‌هایی که با عنوان «در حال انجام» مشخص شده‌اند، فاز قبل از بررسی نهایی آن بازی را پوشش می‌دهند و هنوز منتقد نمره‌ی نهایی خودش به آن بازی را مشخص نکرده است. سرگرمی در این مدل از بررسی سعی می‌کند تا نظر منتقد را به صورت همزمان و در حین بازی کردن به دست مخاطب برساند. نکته‌ای که باید در مورد این فاز بررسی در نظر گرفت این است که منتقد در بررسی‌های در حال انجام ممکن است هنوز به نظر قطعی از آن بازی نرسیده و بخش‌هایی از بازی مثل بخش چندنفره را به طور کلی بازی نکرده باشد. بنابراین بررسی‌های در حال انجام، با این که ایده‌ی خوبی از بازی در هر حال انجام را نسبت به محتوای بازی ارائه می‌دهند، اما نظر نهایی سرگرمی در مورد آن بازی نیستند.

بازی‌های ارلی اکسس شرایط متفاوتی را دریافت می‌کنند. این بازی‌ها در طول زمان بهبود پیدا کرده و کامل‌تر می‌شوند. در نهایت بررسی اولیه‌ی آن بازی که بر اساس نسخه‌ی ارلی اکسس نوشته شده، مثل بررسی  اصلی عمل کرده اما نمره‌ای دریافت نمی‌کند. در نهایت و همزمان با نسخه‌ی نهایی بازی، بررسی اصلی ما از آن بازی منتشر خواهد شد.