تماشا کنید: اولین تیزر بازی ایرانی مختار فصل قیام از راه رسید

زمان انتقام فرا رسیده است

تماشا کنید: اولین تیزر بازی ایرانی مختار فصل قیام از راه رسید سورنا رضایی ۲ ۱۶ شهریور ۱۴۰۰ اخبار بازی

تیم روابط عمومی رسانا شکوه کویر به تازگی اولین تیزر بازی ایرانی مختار فصل قیام را در اختیار وب سایت سرگرمی قرار داده است.

در حال حاضر استودیوهای بازیسازی متعددی در ایران فعالیت دارند اما رسانا شکوه کویر یکی از قدیمی‌ترین‌ها است. این مجموعه اواسط دهه ۸۰ شمسی شکل گرفت و با وجود فراز و نشیب‌های مختلف، توانست پروژه‌های شاخصی را راهی بازارهای داخلی و خارجی کند. رسانا در ابتدا روی پروژه‌های کوچک کار کرد و پس از کسب تجربه، تمرکز خود را روی بازی‌های بزرگتر قرار داد. این استودیو همچنین اخیرا جاه‌طلبانه‌ترین محصول خود را با نام سفیر عشق در دسترس علاقه‌منندان قرار داده است.

سفیر عشق از دوربینی سوم شخص بهره برده و المان‌های هک اند اسلش را در خود جای داده است. شخصیت اصلی داستان، یک شخصیت تخیلی به نام مهران است که از یاران امام حسن مجتبی (ع) بوده و پس از صلح اجباری، مجبور می‌شود به زادگاهش یعنی ری بازگردد. او طی اتفاقاتی راهی کوفه شده و ورودش به این شهر با روی کار آمدن یزید، عدم بیعت امام حسین (ع)، نامه کوفیان به امام سوم شیعیان و فرستاده شدن مسلم بن عقیل (ع) همزمان می‌شود. باقی داستان روی تلاش‌های شخصیت اصلی برای حمایت از مسلم تمرکز دارد.

تیم روابط عمومی رسانا شکوه کویر اخیرا اولین تیزر بازی ایرانی مختار فصل قیام را منتشر کرده است. محصول جدید استودیو را می‌توان دنباله‌ای برای سفیر عشق دانست که چند ماه پیش به بازار آمده بود. همان‌طور که از نام بازی می‌توان حدس زد، اتفاقات روی تلاش‌های مختار برای گرفتن انتقام خون امام حسین (ع) و یارانش تمرکز داشته و سعی دارد چالش‌هایی که مواجه شد را به تصویر بکشد. مانند سفیر عشق، این بازی دارای دوربینی سوم شخص بوده و به کاربر اجازه می‌دهد از انواع سلاح‌های قدیمی برای مبارزه با دشمنان بهره ببرد.

در حال حاضر جزئیات زیادی از مختار فصل قیام موجود نیست. تنها می‌دانیم در کنار مختار چندین شخصیت واقعی دیگر هم در داستان حضور دارند که اطلاعاتی از هویتشان در دسترس قرار ندارد. همچنین مهران که پروتاگونیست سفیر عشق بود، در این بازی بازمی‌گردد. فعلا مشخص نیست مهران قابل‌کنترل خواهد بود یا خیر. در ضمن، تیزری که منتشر شده تنها ۳۹ ثانیه زمان داشته و اطلاعات قابل‌توجهی را در خود جای نداده است.

بازی مختار فصل قیام برای رایانه‌های شخصی در دست ساخت بوده و قرار است روز شنبه مورخ ۲۰ شهریور به صورت کامل از طریق وب سایت سرگرمی معرفی شود. بدون شک با رونمایی کامل نه تنها اطلاعات بیشتری از داستان در دسترس قرار می‌گیرد، بلکه خواهیم فهمید بازی مزبور چه بهبودهایی نسبت به سفیر عشق خواهد داشت.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا